وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روز جمعه، شش گروه مدنی فلسطینی را به عنوان سازمان تروریستی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز جمعه، شش گروه مدنی فلسطینی را به عنوان سازمان تروریستی اعلام و مدعی شد آن‌ها کمک‌های اهدایی به فلسطینیان را به مبارزان فلسطینی انتقال می‌دهند.

در بیانیه وزیر جنگ اسرائیل آمده است این سازمانها شامل اتحادیه کمیته های زنان فلسطین، انجمن حمایت از زندانیان و حقوق بشر، مرکز تحقیق و توسعه بیسان، سازمان الحق، سازمان بین المللی حمایت از کودکان - فلسطین و اتحادیه کمیته های کارگران کشاورزی است.

گانتز مدعی است این شش سازمان با دریافت مبالغ هنگفت از کشورهای اروپایی و سازمان های بین‌المللی برای فعالیت های حقوق بشری، به عنوان منبع تامین مالی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین عمل کردند.

 

حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در صفحه کاربری خود در توئیتر در واکنش به این اقدام رژیم صهیونیستی نوشت: تصمیم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مبنی بر قرار دادن برخی موسسات ملی، حقوقی، اجتماعی و توسعه‌ای در لیست سازمان‌های تروریستی یکی از شیوه‌های جنگ جنون آمیز علیه موجودیت فلسطینی‌ها و بیانگر رفتاری تروریستی است که همه قوانین و قطعنامه‌های بین المللی را به دیوار می‌کوبد.

حازم قاسم همچنین نوشت: این تصمیم تلاشی برای تضعیف و از پا درآمدن فلسطینی‌ها با حمله به موسسات ملی و تضیعف قدرت مردم در مقاومت با محروم کردن آن‌ها از خدمات این موسسات است.

در همین حال، دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل نیز در بیانیه مشترکی با محکوم کردن این اقدام رژیم صهیونیستی اعلام کردند: مقامات اسرائیل ممکن است دفتر این گروه‌ها را در کرانه باختری تعطیل، اموالشان را توقیف و کارکنان آن‌ها را بازداشت کنند.

دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل در بیانیه خوداعلام کردند: این تصمیم به مثابه تشدید نگران کننده تنش هاست و ممکن است مانع از کار سازمان‌های بزرگ جامعه مدنی فلسطین شود.

این نهادها افزودند ناتوانی جامعه بین الملل در چند دهه گذشته برای مقابله با نقض شدید حقوق بشر توسط اسرائیل و اعمال عواقب معنادار علیه آن موجب جرات یافتن مقامات اسرائیل و دست زدن به چنین اقدامات وقیحانه‌ای شده است. // 114