نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از رهبر حزب آبی و سفید و وزیر جنگ این رژیم گفت اسرائیل به سوی انتخابات غیرضروری دیگر می‌رود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «بنیامین نتانیاهو» روز دوشنبه در جریان کنفرانس خبری مشترک با «جرد کوشنر» مشاور ارشد کاخ سفید، افزود: «به سختی کار کردیم تا مانع از انتخابات غیرضروری شویم، اما متاسفانه، به دلیل فشار داخلی در درون حزب آبی و سفید، بنی گانتز تصمیم گرفت تا از تعهدات خود سرباز زده و این موضوع، اسرائیل را در اوج بحران کرونا ویروس به سوی انتخابات غیرضروری دیگر می کشاند.»

نتانیاهو گفت اصرار گانتز بر اینکه «آوی نیسنکورن» همچنان وزیر دادگستری باقی بماند عاملی برای شکست در مذاکرات است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه نمی‌توانیم به چپ‌ها اجازه دهیم دموکراسی ما را زیر پا بگذارند، تصریح کرد به جای آنکه یک دولت با ثبات را که برای شهروندانش کار می‌کند و واقعا با هماهنگی کار کند،‌ توانمند سازیم، ‌آنها در حال اصرار بر حفظ دولتی در درون دولت دیگر هستند.

نتانیاهو همچنین گفت خواستار انتخابات نیستیم و قصد داریم در کنست برای اجتناب از آن رای دهیم.، اما اگر انتخابات بر ما تحمیل شود ما پیروز خواهیم شد.

حزب آبی و سفید دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد روز دوشنبه لایحه تعویق ضرب‌الاجل تصویب بودجه برای سال جاری را از 23 دسامبر به 31 دسامبر ارائه داده‌ است.

این حزب اعلام کرد در صورتی که بودجه تا ضرب الاجل تعیین شده به تصویب نرسد، کنست منحل شده و انتخابات روز 23 مارس برگزار خواهد شد. این تاریخ در حالی اعلام می‌شود که بر اساس قوانین رژیم صهیونیستی، انتخابات نمی‌تواند در کمتر از سه ماه پس از انحلال کنست برگزار شود.// 114

بیشتر بخوانید:

پارلمان اسرائیل در آستانه انحلال؛ ادامه بحران سیاسی

رای اولیه نمایندگان اسرائیل به انحلال پارلمان