اردیبهشت 17, 1398 08:48 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • مخالفان الجزایر، گفت‌وگو با رئیس‌جمهور موقت را رد کردند

مخالفان الجزایری بار دیگر به پیشنهاد "عبدالقادر بن صالح" رئیس‌ جمهور موقت این کشور برای راه‌اندازی گفت وگوی ملی در خصوص انتخابات پاسخ منفی دادند.

به گزارش پارس تودی، مخالفان الجزایر روز دوشنبه اعلام کردند، همچنان با پایبندی "عبدالقادر بن صالح" رئیس‌ جمهور موقت این کشور به برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری در موعد مقرر مخالف هستند.

جبهه عدالت و توسعه الجزایر در بیانیه‌ای بر مخالفت خود با مشارکت در هرگونه گفت‌وگو به رهبری دولت کنونی تاکید کرد.

در همین حال؛ "عبدالله جاب الله" رئیس جبهه عدالت و توسعه (العدالة و التنمیه)، دعوت رئیس‌ جمهور موقت را برای گفت‌وگو، توطئه علیه ملت الجزایر دانست و گفت: همان گونه که پیش از این دعوت او را برای گفت‌وگو رد کرده‌ایم، امروز نیز با آن مخالف هستیم.

"عبدالقادر بن صالح" رئیس‌ جمهوری موقت الجزایر روز دوشنبه با تأکید بر تعهد خود در خصوص برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری در موعد مقرر چهاردهم خرداد آتی، از همه گروه‌های سیاسی و مدنی خواست تا در مشورت‌های سیاسی برای یافتن ساز و کار برگزاری انتخابات، مشارکت کنند.

پس از اعتراض های چند ماهه در الجزایر، "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس‌ جمهور این کشور مجبور به کناره‌ گیری از قدرت شد و پس از آن "عبدالقادر بن صالح" رئیس مجلس ملی به عنوان رئیس‌ جمهور موقت انتخاب شد.

معترضان الجزایری با برگزاری تظاهرات هفتگی خواهان آن هستند که ساختارها و شخصیت های حکومتی دوران "بوتفلیقه" در روند انتقال قدرت حضور نداشته باشند.138/118

بیشتربخوانید:

درخواست ارتش الجزایر برای گفت وگو با معترضان

تظاهرات مردم الجزایر در دهمین جمعه متوالی 

غاز مبارزه با فساد مالی در الجزایر

کلیدواژه

کامنت