اردیبهشت 21, 1398 08:03 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • ادامه تظاهرات سراسری مردم الجزایر

مخالفان الجزایری برای دوازدهمین جمعه متوالی، در پایتخت و دیگر شهرهای این کشور تجمع کردند.

به گزارش پارس تودی، مخالفان الجزایری در دوازدهمین جمعه متوالی، این بار در میدان پست شهر الجزیره  پایتخت و برخی از میادین دیگر شهرها تجمع کردند و خواستار برکناری تمامی ارکان رژیم سابق شدند.

بر اساس این گزارش، راهپیمایی گسترده در استان‌های مختلف الجزایر در پاسخ به فراخوانی بود که فعالان الجزایری و شخصیت‌های سیاسی در شبکه‌های مختلف اجتماعی منتشر کردند.

در شبکه‌های اجتماعی هدف از برپایی این تظاهرات، پافشاری به برکناری تمامی ارکان نظام «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس ‏جمهوری برکنار شده الجزایر و آغاز دوران انتقالی قدرت با مشارکت شخصیت‌های مورد اعتماد مردم اعلام شد.

اهالی استان قُسْطَنْطَنیّه (Constantinople) و استان‌های دیگر الجزایر، نیز  با مشارکت در راهپیمایی‌های گسترده خواستار محاکمه مقامات فاسد این کشور شدند.

مردم الجزایر به همراه گروه‌های سیاسی و مدنی مخالف، با برپایی تظاهرات و تجمع‌های پیوسته، خواهان برکناری همه عناصر دوران بوتفلیقه و تشکیل شورای انتقالی برای اداره امور هستند.

روز سه شنبه نیز هزاران دانشجو در الجزایر با برپایی اولین تظاهرات در ماه رمضان، به اعتراضات چندین هفته‌ای علیه دولت موقت این کشور ادامه دادند.

141/118

بیشتر بخوانید:

تظاهرات گسترده دانشجویان معترض در الجزایر

چالش جدی در تحولات الجزایر/تحلیل

کلیدواژه

کامنت