مرداد 26, 1398 19:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • برگزاری بیست و ششمین جمعه تظاهرات در الجزایر

مردم الجزایر بیست‌ و ششمین هفته متوالی با برپایی تظاهرات، برکناری مقامات متعلق به دوران بوتفلیقه را از قدرت خواستار شدند.

به گزارش پارس تودی، هزاران نفر از مردم الجزایر دیروز پس از اقامه نماز جمعه در پایتخت و چند شهر دیگر این کشور، تظاهرات برگزار کردند. 

علاوه بر الجزیره، شهرهای هران، بجایه، مستغانم، باتنه و قسنطینه صحنه تظاهرات گسترده بود.

تظاهرکنندگان شعارهایی در مخالفت با هرگونه گفت وگو یا برگزاری انتخابات در سایه استمرار حضور عناصر دوران بوتفلیقه در رأس قدرت سر دادند و تشکیل دولت غیرنظامی را در الجزایر خواستار شدند. 

معترضان همچنین برکناری «عبدالقادر بن صالح» رئیس‌جمهور موقت، «احمد قائد صالح» رئیس ستاد ارتش، «نور‌الدین بدوی» نخست‌ وزیر و دیگر اعضای "دولت مجری امور" را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان اعلام کردند که با فرا رسیدن ماه سپتامبر، تظاهرات گسترده‌تری برگزار خواهند کرد.

الجزایر به دنبال اعتراضاتی که از 22 فوریه در این کشور آغاز شده، با بحران سیاسی بی سابقه‌ای مواجه شده است.

از زمان استعفای بوتفلیقه، در 2 آوریل (13 فروردین) گذشته، که تحت فشار افکار عمومی صورت گرفت، مردم الجزایر خواهان برکناری عناصر دوره بوتفلیقه از جمله «عبدالقادر بن صالح» رئیس‌ جمهوری موقت و «احمد قائد صالح»  رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور هستند.

پیش از این قرار بود انتخابات ریاست‌ جمهوری الجزایر، 4 ژوئیه برگزار شود اما به دلیل آنکه هیچکس برای این انتخابات نامزد نشد، این انتخابات به زمان دیگری موکول شد و دوره ریاست‌جمهوری بن صالح نیز تمدید شد.138/118

بیشتربخوانید:

ادامه اعتراض‌ها در الجزایر؛ معترضان خواستار اصلاحات سیاسی شدند

کلیدواژه

کامنت