آذر 14, 1398 01:41 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • برگزاری جلسه محاکمه وزرا و مقامات ارشد دوره

جلسه محاکمه دو نخست‌وزیر، تعدادی از وزرا و بازرگانان دوران حکومت "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهور پیشین الجزایر روز چهارشنبه در الجزیره، پایتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش پارس تودی، "احمد اویحیی" و "عبدالمالک سلال" نخست‌وزیران پیشین، "یوسف یوسفی" و "محجوب بده" وزرای پیشین صنایع، "عبدالغنی زعلان" وزیر پیشین حمل و نقل و تعدادی از بازرگانان الجزایر در جلسه دادگاه حضور یافتند.

این افراد در ارتباط با پرونده مونتاژ خودرو و به اتهام هدر دادن اموال عمومی، سوء استفاده از موقعیت شغلی، اعطای مزایای غیرقانونی به دیگران، دریافت وام‌های بانکی به روش غیرقانونی، خسارت زدن به منافع بانک دولتی و پولشویی، محاکمه می‌شوند.

بر اساس گزارش رسانه ها از ساعات اولیه صبح امروز تدابیر شدید امنیتی در اطراف دادگاه اتخاذ شده و دوربین‌های زیادی در داخل و خارج از سالن جلسه نصب شده است.

هزاران نفر از مردم الجزایر هم در اطراف دادگاه تجمع کردند.

از زمان استعفای "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهور پیشین الجزایر، در 2 آوریل، که تحت فشار افکار عمومی انجام گرفت، مردم این کشور  خواهان برکناری عناصر دوره بوتفلیقه  از قدرت و مبارزه با فساد هستند.

الجزایری‌ها اصرار دارند که نهادها و شخصیت‌های دوره بوتفلیقه اداره مرحله انتقالی را به‌دست نگیرند و برای تأکید بر این خواسته خود هر هفته تظاهرات می‌کنند.

اعتراضات الجزایری ها، با نامزد شدن "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهوری پیشین برای پنجمین بار متوالی در انتخابات ریاست جمهوری آغاز و سرانجام به برکناری بوتفلیقه منجر شد.117

بیشتر بخوانید:

ادامه تظاهرات مردمی در الجزایر

الجزایری‌ها دوباره به خیابان ها آمدند

 

کلیدواژه

کامنت