آذر 15, 1398 19:26 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • چهل و دومین جمعه تظاهرات در الجزایر

الجزایری‌ها در چهل و دومین جمعه تظاهرات خود بار دیگر به ادامه حضور عناصر متعلق به دوران رئیس جمهوری مستعفی این کشور در قدرت اعتراض کردند.

به گزارش پارس تودی، الجزایری‌ها در این تظاهرات بار دیگر ضمن اعتراض به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در هفته آینده، خواستار به تعویق افتادن آن به دلیل حضور چهره های متعلق به دوران "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهوری مستعفی این کشور شدند. 

معترضان همچنین بر لزوم آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی، روزنامه نگاران، اصحاب رسانه و افراد بازداشت شده در تظاهرات و اعتراض ها تاکید کردند.

تعداد شرکت‌ کنندگان در تظاهرات امروز الجزایر، بسیار بیشتر از جمعه‌ های گذشته گزارش شده است.

اعتراض ها در الجزایر زمانی آغاز شد که «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری وقت، پنجمین بار متوالی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام نامزدی کرد.

با تشدید اعتراض ها، بوتفلیقه مجبور شد تا پس از 20 سال از قدرت کناره گیری کند و به دنبال آن، عبدالقادر بن صالح رئیس پارلمان الجزایر رئیس جمهوری موقت شد اما اعتراض ها ادامه یافت.

معترضان در الجزایر، خواهان کناره گیری همه مقامات بلندپایه دوران بوتفلیقه از قدرت هستند.

کمیته عالی انتخابات الجزایر در حالی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید کرده‌‌ است که 3 نفر آنان از عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه هستند.

انتخابات ریاست‌ جمهوری الجزایرکه نخستین انتخابات پس از کناره‌ گیری بوتفلیقه در 2 آوریل 2019 است، 12 دسامبر برگزار خواهد شد.138/118

بیشتربخوانید:

ادامه تظاهرات مردمی در الجزایر

کلیدواژه

کامنت