آذر 20, 1398 07:21 Asia/Tehran [Updated: آذر 20, 1398 07:28 Asia/Tehran]
  • الجزایری‌ها دوباره به خیابان ها آمدند

هزاران دانشجو و فعال سیاسی الجزایر روز سه‌شنبه با تجمع در میدان شهدای شهر الجزیره پایتخت، مخالفت خود را با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کردند.

به گزارش پارس تودی؛ معترضان در این تجمع همچنین سلطه ارتش بر فضای سیاسی و آینده الجزایر را مردود دانستند.

بسیاری از الجزایری‌ها، دولت انتقالی پس از "عبدالعزیز بوتفلیقه" رییس جمهوری مستعفی این کشور را یک تشکیلات فرمایشی توصیف و تشکیلات نظام سیاسی فعلی کشور را نه نماینده یک دولت مدنی، بلکه آن را در کلیت یک دولت نظامی برآمده از دستگاه سیاسی 30 سال گذشته ارزیابی می کنند.

الجزایری‌ها هفته ها است علیه مقامات نظام "عبدالعزیز بوتفلیقه" و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در حالی که مقامات یادشده هنوز بر سر کار هستند، تظاهرات می‌کنند.

کمیته عالی انتخابات الجزایر در حالی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید کرده‌‌ است که سه نفر آنان از عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه هستند.

انتخابات ریاست‌ جمهوری الجزایرکه نخستین انتخابات پس از کناره‌ گیری بوتفلیقه در 2 آوریل 2019 است، 12 دسامبر برگزار خواهد شد.

از زمان استعفای "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهور پیشین الجزایر، در 2 آوریل که تحت فشار افکار عمومی انجام گرفت، مردم این کشور  خواهان برکناری عناصر دوره بوتفلیقه  از قدرت و مبارزه با فساد هستند.118

بیشتر بخوانید:

چهل و دومین جمعه تظاهرات در الجزایر

کشته شدن 6 تروریست در الجزایر

ارتش الجزایر: دخالت خارجی پذیرفتنی نیست

 

کلیدواژه

کامنت