آذر 21, 1398 11:57 Asia/Tehran [Updated: مهر 28, 1399 15:04 Asia/Tehran]
  • آغاز انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در میان مخالفت‌ها و حمایت‌ها

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، به رغم مخالفت‌های گسترده و با حمایت تشکل‌ها و شخصیت‌های وابسته به رژیم «عبدالعزیز بوتفلیقه» آغاز شد.

به گزارش پارس تودی؛ مردم الجزایر امروز پنجشنبه (12 دسامبر) برای تعیین رئیس جمهوری کشورشان پای صندوق های رای می روند.

حوزه های رای گیری در ششمین انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، در ساعت 30 و 7 دقیقه صبح به وقت محلی آغاز به کار کردند و در ساعت 30 و 18 دقیقه به کار خود پایان خواهند داد.

24 میلیون و 500 هزار نفر از مردم این کشور حائز شرایط لازم برای شرکت در انتخابات هستند.

کمیسون مستقل انتخابات الجزایر، صلاحیت "عبدالمجید تبون" و "علی بن فلیس" نخست‌وزیران سابق (دوره بوتفلیقه)، "عزالدین میهوبی" دبیرکل حزب "التجمع الوطنی الدیمقراطی" (تجمع ملی دمکراتیک) و وزیر پیشین فرهنگ، "عبدالعزیز بلعید" رئیس حزب "جبهه المستقبل" و "عبدالقادر بن قرینه" رئیس حزب "البناء الوطنی"، را تایید کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری، برای 914 هزار الجزایری خارج نشین از شنبه پیش آغاز شده و هنوز زمانی برای اعلام نتیجه نهایی انتخابات اعلام نشده است.

معترضان الجزایری با تکیه بر این که تمامی نامزدهای تایید شده از مهره های وابسته به رژیم "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهوری مستعفی هستند، با برگزاری این انتخابات موافق نیستند.

بسیاری از احزاب نیز انتخابات ریاست جمهوری را تحریم کرده اند، از این رو نرخ مشارکت مردمی در این انتخابات بسیار ضعیف پیش بینی شده است.

یادآور می شود، اعتراضات گسترده الجزایری ها از فوریه 2019 و با نامزد شدن "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهوری پیشین برای پنجمین بار متوالی در انتخابات ریاست جمهوری آغاز و سرانجام به برکناری بوتفلیقه منجر شد.

138/116

بیشتربخوانید:

الجزایری‌ها دوباره به خیابان ها آمدند

عدم حمایت بزرگترین حزب اسلامی الجزایر از کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری

کلیدواژه

کامنت