اسفند 17, 1398 10:12 Asia/Tehran [Updated: اسفند 17, 1398 10:19 Asia/Tehran]
  • اعلام همبستگی شیعیان نیجریه با مسلمانان هند

جمعی از طلاب مدارس دینی «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر نهضت اسلامی نیجریه با برگزاری تجمعی، همبستگی خود را با مسلمانان هند اعلام کردند.

به گزارش روز شنبه پارس تودی، طلاب مدارس دینی وابسته به شیخ زکزاکی، برای اعلام همبستگی با مسلمانان هند که در روزهای گذشته ده‌ها نفر از آنها در پی خشونت ها در این کشور کشته شده اند، در شهر "کانو" نیجریه تجمع کردند.

آنها در این تجمع با سر دادن شعارهایی خشونت علیه مسلمانان در هند را محکوم کردند.

بر اثر خشونت‌های یک‌ هفته‌ای در هند علاوه بر کشته شدن 46 تَن، بیش از 300 نفر دیگر از مسلمانان این کشور نیز مجروح شده اند.

صدها نفر از شهروندان هندی و اروپایی در بسیاری از کشورهای جهان در روزهای گذشته با برگزاری تظاهرات و تحصن ضمن محکومیت خشونت علیه مسلمانان در دهلی نو، خواستار اقدام فوری علیه عاملان این خشونت‌ها شدند.

اصلاح قانون شهروندی هند در 11 دسامبر 2019 به تصویب رسید؛ بر اساس این قانون، پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال 2015 وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند شهروندی هند را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.

در همین حال، هندوهای افراطی با حمله به مسلمانان، مساجد را در شمال شرق دهلی نو تخریب کردند و محلات مسلمان‌نشین را با بمب‌های بنزینی هدف قرار دادند. 118

بیشتر بخوانید: 

رهبر معظم انقلاب کشتار مسلمانان هند را محکوم کردند؛ دولت هند در مقابل هندوهای افراطی بایستد

امیرعبداللهیان: خشونت سازمان‌یافته ضد مسلمانان در هند محکوم است

ایران خشونت‌های سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم کرد

کلیدواژه