بهمن 28, 1397 14:38 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • سردرگمی پنتاگون برای تامین بودجه دیوار مرزی

سرپرست وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اذعان کرد، این نهاد هنوز درمورد بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک تصمیم‌گیری نکرده است.

به گزارش پارس‌تودی به نقل از رویترز؛ «پاتریک شاناهان» (Patrick Shanahan) سرپرست پنتاگون افزود، هنوز درباره ضرورت نظامی ساخت دیوار مرزی مکزیک و اینکه چه میزان بودجه باید برای این کار اختصاص یابد، تصمیم‌گیری نکرده است.

این مقام پنتاگون خاطرنشان کرد، بررسی این موضوع از روز یکشنبه آغاز خواهد شد. 

«دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا، روز جمعه وضعیت فوق العاده ملی اعلام کرد تا بتواند با استفاده از بودجه وزارت دفاع هزینه مورد نیاز را برای ساخت دیوار در امتداد مرز مکزیک تأمین کند.

ترامپ، تخصیص بودجه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک خواستار شده، درحالی که کنگره آمریکا، فقط با یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار بودجه موافقت کرده است. 

بر اساس قانون، وزیر یا سرپرست وزارت دفاع آمریکا باید درمورد اینکه ساخت این دیوار یک ضرورت نظامی محسوب می‌شود تصمیم‌گیری کند و این وزارتخانه سپس بودجه‌ای را برای آن اختصاص می‌‌دهد.

اختلاف بین ترامپ و نمایندگان کنگره برای تامین بودجه ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک سبب تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال بین دسامبر 2018 تا ژانویه 2019 شد.

رییس جمهور آمریکا تهدید کرد، در صورت لزوم در امتداد مرز مکزیک، دیوار انسانی (استقرار نیروهای امنیتی) ایجاد می‌کند.

«دونالد ترامپ» اخیرا در توئیتر نوشت، واشنگتن در صورتی که موفق به ایجاد مانعی فیزیکی در امتداد مرز این کشور با مکزیک نشود، نیروهای امنیتی را در این مکان به طور دائم مستقر می‌کند. 

141/120

بیشتر بخوانید:

پنتاگون از اعزام هزار نیرو به مرز آمریکا با مکزیک خبر داد

ترامپ: دیوار امنیتی در مرز مکزیک می‌سازم

کلیدواژه

کامنت