خرداد 13, 1398 04:31 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • پلوسی خواستار پاسخگویی ترامپ در کنگره شد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور باید به دلیل اقداماتش در کنگره و دادگاه پاسخگو باشد.

به گزارش پارس تودی، "نانسی پلوسی"  Nancy Pelosi در مجمع سالانه حزب دموکرات ایالت "کالیفرنیا" با اشاره به گزارش نهایی "رابرت مولر"، بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا خاطرنشان کرد،"مولر" در گزارش خود صراحتا هشدار داده است که حمله‌ای به انتخابات و دموکراسی آمریکا انجام شده است اما رئیس جمهور از ما در برابر این حملات حمایت نمی‌کند.

"پلوس"  افزود، کنگره همچنان به تحقیقات خود از "ترامپ"  و دولت وی ادامه خواهد داد.

اظهارات رئیس مجلس نمایندگان علیه ترامپ تنها چند روز پس از اعلام استعفای "رابرت مولر" صورت می‌گیرد.

مولر روز چهارشنبه در یک نشست خبری استعفای خود را اعلام و تاکید کرد،  نمی‌تواند بطور کامل اعلام کند که رئیس جمهور آمریکا مرتکب جرم نشده است.

این اظهارات مولر بار دیگر بحث استیضاح ترامپ را داغ کرد.

"ویلیام بار" وزیر دادگستری دولت ترامپ چندی پیش گزارشی از  تحقیقات مولر به کنگره امریکا ارائه کرد اما دموکرات ها با متهم کردن وی به سانسور گزارش مولر گفتند، برخلاف ادعای "ویلیام بار"، این گزارش از ترامپ رفع اتهام نمی کند.   

بالغ بر 50  نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به علاوه یک نماینده جمهوریخواه خواستار آغاز فرآیند تحقیقات برای استیضاح ترامپ شده‌اند.

در ماه های اخیر بسیاری از مقامات کنونی و پیشین آمریکا  و همچنین مردم این کشور، از ترامپ انتقاد و وی را بی کفایت خوانده اند.

فرمان‌ها، اظهارات، رفتارهای جنجالی و فساد اخلاقی دونالد ترامپ و همچنین پرونده ارتباط او با روس ها در انتخابات سال 2016، باعث شده است بسیاری از مردم و  سیاستمداران آمریکایی، مقام ریاست جمهوری این کشور را در حد وی ندانند.117

بیشتر بخوانید:

نانسی پلوسی: ترامپ در مرز آمریکا هرج و مرج ایجاد می‌کند

هشدار "نانسی پلوسی"؛ کنگره اجازه جنگ با ایران را نمی دهد/ تحلیل

 پلوسی: کاخ سفید اختیار به راه انداختن جنگ را ندارد

 

کلیدواژه