مهر 24, 1398 05:30 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • استیضاح ترامپ موضوع مهم چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات‌ها

12 داوطلب ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات شامگاه سه شنبه به وقت محلی در اوهایو به مناظره انتخاباتی آمدند و در نخستین سوال، دلایل خود را برای استیضاح دونالد ترامپ تشریح کردند.

به گزارش پارس تودی؛ "سناتور الیزابت وارن" در چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات‌ها، پرونده تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بزرگترین مسئله سیاسی کشورش دانست و از آن حمایت کرد.

سناتور "کاملا هریس" که همواره پیکان حملات خود را متوجه دونالد ترامپ کرده است هم گفت به عزل دونالد ترامپ رای خواهد داد.

"پته بوتیجیج" نامزد دموکرات انتخابات 2020 آمریکا، دلیل حضور خود در این انتخابات را برگرداندن ریاست جمهوری از دونالد ترامپ دانست و از تماشاچیان این مناظره خواست پایان ریاست جمهوری دونالد ترامپ را تصور کنند.

"تام استیر" تاجری که برای نخستین بار در مناظره انتخاباتی دموکرات ها شرکت کرده است هم ترامپ را مورد حمله قرار داد و او را "مجرمی در کاخ سفید" نامید.

"جو بایدن" معاون اول باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز درباره موضوع فرزندش هانتر بایدن در کشورهای خارجی همچون اوکراین و چین مورد سوال قرار گرفت که پاسخ داد: پسرش هیچ کار اشتباهی نکرده و برای خارج کردن ترامپ از کاخ سفید تلاش خواهد کرد.

به تازگی فاش شد که ترامپ در مکالمه تلفنی با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی اش او را برای اعمال نظر در پرونده قضایی "هانتر بایدن" پسر "جو بایدن"، اصلی ترین رقیب احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 تحت فشار قرار داده است. 

به دنبال افشای این ماجرا که به اوکراین گیت معروف شده است، مجلس نمایندگان آمریکا با دستور نانسی پلوسی رئیس این مجلس، تحقیقات در خصوص استیضاح رئیس جمهوری این کشور را آغاز کرده است.

تا کنون دست کم 225 عضو مجلس نمایندگان آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت کرده اند.118

بیشتر بخوانید:

بایدن: ترامپ خیانت کرده و باید استیضاح شود

مجلس نمایندگان آمریکا: پمپئو از همکاری در تحقیقات استیضاح ترامپ خودداری می‌کند

ترامپ و استیضاح؛ افزایش تقابل با دموکرات ها و ورود جمهوری خواهان به ماجرا

کلیدواژه

کامنت