آبان 12, 1398 16:34 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]
  • حکم قاضی فدرال آمریکا علیه فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

قاضی فدرال آمریکا با صدور حکمی از اجرای دستور رئیس جمهوری این کشور برای منع پذیرش مهاجرانِ فاقد بیمه سلامت، ممانعت کرد.

به گزارش پارس تودی، «مایکل سایمون» Michael Simon قاضی فدرال آمریکا اعلام کرد: دستوری که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری در ممنوعیت پذیرش مهاجرانِ فاقد بیمه سلامت صادر کرده، ناقض قانون مهاجرت آمریکا است.

سایمون افزود: معیارهای ترامپ درباره بیمه سلامت، کارآمد نیست و او در تلاش برای جلوگیری از ورود مهاجران، زیاده روی کرده است.

ترامپ چهارم اکتبر به دستگاه‌های نظارتی آمریکا دستور داد تا از پذیرش مهاجرانی که قادر به اثبات داشتن بیمه سلامت نیستند، خودداری کنند.  

طبق دستور ترامپ از پذیرش مهاجران به آمریکا جلوگیری می شود؛ مگر این که تا 30 روز بعد از ورود به این کشور، تحت بیمه سلامت قرار بگیرند و یا به اندازه کافی منابع مالی برای تامین هزینه‌های پزشکی خود داشته باشند.

هفت شهروند و سازمان غیرانتفاعی آمریکا هفته گذشته با تنظیم شکوائیه‌ای اعلام کردند: این دستور ترامپ مانع پذیرش حدود دو سوم مهاجران قانونی به آمریکا خواهد شد.

قضات دادگاه‌های آمریکا تاکنون بارها علیه سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ رای داده اند.

دونالد ترامپ که مخالف سرسخت ورود مهاجران به خاک آمریکا است،  پیش تر به دلیل اعمال سیاست ضد مهاجرتی «تحمل صفر» و جداسازی فرزندان مهاجران از خانواده‌هایشان در مرز مکزیک، مورد انتقاد گسترده‌ قرار گرفته بود.

در پی گسترش اعتراض ها به این سیاست، ترامپ دستور توقف جداسازی کودکان از خانواده‌های مهاجر را صادر کرد.

همچنین سیاست‌های سختگیرانه رئیس جمهور آمریکا در مناطق مرزی، تاکنون به مرگ تعدادی از مهاجران منجر شده است. وضعیت مهاجران در مراکز بازداشت نیز مناسب نیست.

141/116

بیشتر بخوانید:

حکم قاضی آمریکایی ضد سیاست ضدمهاجرتی ترامپ

 

انتقاد نماینده کنگره آمریکا از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ

تداوم سیاست‌‌های ضد مهاجرتی دولت آمریکا

 

کلیدواژه

کامنت