آذر 01, 1398 02:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • عامل تحریم ملت ایران مدعی حمایت از ایرانیان شد

رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب در پیامی توئیتری بدون اشاره به تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی که در یک سال گذشته علیه ایرانیان اعمال کرده، قطعی موقت اینترنت را دلیل بر وجود بی‌ثباتی در ایران دانست.

ترامپ که از زمان به قدرت رسیدن همواره اقدامات خود را علیه ایران و ایرانیان متمرکز کرده است، ادعا کرد که حکومت ایران اینترنت را قطع کرده تا مردم نتوانند درباره خشونت‌هایی که اعمال می‌شود، صحبت کنند.

ادعای حمایت های آمریکا از مردم ایران در حالی است که روز چهارشنبه «مارکوس لایتنر» Marcus Leitner سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا، به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی به دخالت های آمریکا در امور داخلی ایران را به وی ابلاغ شد.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین از بامداد روز جمعه، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سوء استفاده برخی از اراذل و اوباش به بیراهه رفت.

کاخ سفید شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ ای مداخله جویانه، با تکرار ادعاهای واهی ضد ایران، از عده‌ معدودی آشوبگر که به بهانه افزایش قیمت بنزین با ایجاد بی‌نظمی در چند شهر ایران، دست به تخریب اموال عمومی زدند، حمایت کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی یکشنبه گذشته در درس خارج فقه درباره مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت گفتند: یقیناً برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می شوند؛ اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست، کار اشرار است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: ضدّ انقلاب و دشمنان ایران همیشه از این‌گونه تخریبها و ناامنی‌ها حمایت کرده‌اند که اکنون نیز به همین کار مشغولند.118

کامنت