آذر 01, 1398 19:24 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • آمریکا وزیر ارتباطات ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (جمعه) در ادامه اعتیاد دولت این کشور به تحریم، نام "محمد جواد آذری جهرمی"، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان  را در فهرست افراد تحریم‌شده خود قرار داد.

به گزارش پارس تودی، وزارت خزانه داری آمریکا،  "آذری جهرمی" را به بهانه آنچه که "سانسور و قطع دسترسی اینترنت" خواند، در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

مقامات آمریکایی از جمله "مایک پمپئو" وزیر خارجه این کشور در روزهای اخیر تلاش کرده‌اند قطع شدن اینترنت در ایران را تلاشی برای نرسیدن صدای به اصطلاح "معترضان" به خارج از کشور جلوه دهند. این در حالی است که شورای‌عالی امنیت ملی ایران صرفاً به‌دلیل سابقه دخالت‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به‌ویژه سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در جریان آشوب‌های گذشته (مشخصاً فتنه 88 و اغتشاشات دی‌ماه 96) تصمیم به قطع اینترنت به‌صورت موقت گرفت تا نیروهای اطلاعاتی این رژیم ها نتوانند با سوء‌استفاده از شرایط موجود، اهداف مخرب خود را در ایران دنبال کنند.

"مایک پمپئو" که کشورش پرونده قطوری از مداخله در امور داخلی ایران دارد شنبه شب در توییتر با اشاره به اعتراضات پراکنده در تعدادی از شهرهای ایران، مدعی شده بود، واشنگتن از مردم ایران حمایت می‌کند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب حمایت غربی ها از جمله رژیم آمریکا از مردم ایران را دروغی شرم آور خواند و گفت: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم ایران می شود هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد.

"محمد جواد ظریف" تصریح کرد، اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی، حتی در حوزه غذا و دارو بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد. 

ظریف افزود، مقامات آمریکایی از جمله  پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایاتشان علیه بشریت از جمله مردم ایران باشند.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در ایران از بامداد روز جمعه، در برخی شهرهای ایران اعتراضات پراکنده‌ای شکل گرفت. این اعتراضات در بیشتر نقاط مسالمت آمیز بود اما در برخی مکان ها با سوء استفاده شماری اراذل و اوباش از مطالبات مردم به بیراهه رفت.

117

کامنت