آذر 13, 1398 01:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  •  واکنش کاخ سفید به انتشار گزارش استیضاح « دونالد ترامپ »

سخنگوی کاخ سفید گزارش تحقیقات استیضاح منتشر شده از سوی مجلس نمایندگان آمریکا را گزارشی «دروغین» خواند.

به گزارش پارس تودی؛ "استفانی گریشام"(Stephanie Grisham) سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه شب در واکنش به انتشار گزارش تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از سوی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، این تحقیقات را «دروغین» و «یک‌طرفه» خواند.

گریشام گفت: در پایان یک فرایند یک‌طرفه دروغین، "آدام شیف" رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان و دمکرات‌ها نتوانستند مدرکی دال بر خطای رئیس جمهوری ترامپ مطرح کنند.

سه شنبه شب، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گزارشی 300 صفحه‌ای از تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور منتشر و اتهام‌هایی علیه وی مطرح کرده است.

در این گزارش ترامپ متهم شده که از قدرت ریاست جمهوری برای تحت فشار قرار دادن «ولودیمیر» زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق علیه «جو بایدن» رقیب انتخاباتی وی سوء استفاده کرده است.

ترامپ همچنین متهم شده که در تلاش‌های گسترده برای کارشکنی در روند تحقیقاتی استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا و جلوگیری از دسترسی این مجلس به شاهدان و اسناد کلیدی مشارکت داشته است.

این گزارش که در واقع مبانی استیضاح ترامپ را تشکیل می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا متهم است که کمک نظامی به اوکراین و دیدار رئیس جمهوری این کشور با وی در کاخ سفید را مشروط به انجام تحقیقات مورد نظر ترامپ علیه بایدن کرده است.

انتظار می‌رود که این گزارش با توجه به اکثریت دمکرات‌ها در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در رای‌گیری عصر سه‌شنبه (به وقت محلی) تصویب شده و برای بررسی روز چهارشنبه کمیته قضایی ارسال شود.

کمیته قضایی با استفاده از این گزارش موارد نقض قانون اساسی توسط رئیس جمهوری آمریکا را تدوین و زمینه استیضاح ترامپ را آماده خواهد کرد.118

بیشتر بخوانید:

تاثیر منفی "اوکراین گیت" بر سیاست خارجی آمریکا

کاخ سفید: ترامپ در جلسات استماع مجلس نمایندگان شرکت نمی کند

 

کلیدواژه

کامنت