آذر 16, 1398 05:32 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • پایان مهلت کنگره به کاخ سفید درباره استیضاح ترامپ

کاخ سفید در پایان مهلت مجلس نمایندگان آمریکا برای اعلام حضور نمایندگان ترامپ در جلسات تحقیقات استیضاح وی، ضمن محکوم کردن اقدام دمکرات‌ها، به صورت تلویحی عدم همکاری خود با این فرایند را اعلام کرد.

به گزارش پارس تودی؛ تارنمای خبری هیل بامداد شنبه گزارش داد که «پت سیپولون» مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان ضمن محکوم کردن تحقیقات استیضاح ترامپ، خواستار توقف این فرایند شد.

مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ دعوت کرده بود در نشست‌های تحقیقات استیضاح و شهادت‌دهی شرکت و در صورت وجود شاهدانی یا مدارکی دیگر، آن‌ها را به این مجلس معرفی کند.

در همین راستا، «جرد نادلر» رئیس دمکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان یک هفته به کاخ سفید مهلت داده بود تا مشارکت یا عدم مشارکت خود در این جلسات را اعلام کند که این فرصت 5 عصر جمعه (به وقت واشنگتن) به پایان رسید.

نامه مشاور ترامپ که همزمان با پایان یافتن این ضرب الاجل به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال شده، حاکی از آن است که کاخ سفید هیچ همکاری در این زمینه با مجلس نمایندگان نخواهد داشت و نماینده‌ای به این جلسات نمی‌فرستد.

روند تحقیقات استیضاح ترامپ، پس از رسانه‌ای شدن مکالمه او با رئیس‌ جمهوری اوکراین آغاز شد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، ترامپ از زلنسکی خواسته بود در پرونده قضایی هانتر بایدن پسر جو بایدن رقیب احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اعمال نظر کند.118

بیشتر بخوانید:

تاکید پلوسی بر اهمیت استیضاح ترامپ

 

کلیدواژه

کامنت