آذر 18, 1398 00:46 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • گزافه گویی جدید وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه بار دیگر به تکرار اتهامات و ادعاهای واهی خود علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش پارس تودی، "مارک اسپر" Mark Esper در مصاحبه با شبکه "فاکس نیوز" آمریکا با متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه غرب آسیا، گفت: واشنگتن با اعمال فشار به تهران، تلاش می‌کند ایران را به یک «کشور عادی» تبدیل کند. 

"مارک اسپر" پیش از این نیز همسو با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا، جمهوری اسلامی ایران  را به انجام اقدامات مخرب در منطقه  متهم کرده بود.

آمریکا بعد از خروج غیرقانونی از برجام (8 می 2018) کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته است.

واشنگتن اعلام کرده است، هدف از «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران، رسیدن به توافقی جدید با تهران است که در آن به همه مسائل مورد نظر آمریکا پرداخته شود.

مقامات دولت ترامپ در حالی مدام دم از مذاکره و توافق جدید با ایران می‌زنند که واشنگتن سال گذشته به صورت غیرقانونی از برجام که چندین سال براى تحقق آن مذاکره شده بود، خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه 26 ژوئن در دیدار رئیس، مسئولان و جمعی از قضات و کارکنان قوه قضاییه، هدف اصلی پیشنهاد آمریکا برای مذاکره را «خلع سلاح ملت و حذف عوامل اقتدار ایران» خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می‌ترسند جلو بیایند بنابراین می خواهند با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می خواهند سر ملت بیاورند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی جبهه مقاومت،  نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی در منطقه دارد.117

 

کلیدواژه

کامنت