آذر 20, 1398 01:38 Asia/Tehran [Updated: آذر 20, 1398 06:04 Asia/Tehran]
  • آمریکا 175 دانشجوی سعودی را از پرواز منع کرد

در پی تیراندازی یک دانشجوی سعودی در پایگاه دریایی ارتش آمریکا در "پنساکولا" در ایالت فلوریدا، واشنگتن 175 دانشجوی عربستانی را از پرواز منع کرد.

به گزارش پارس تودی، رسانه های آمریکایی روز سه شنبه اعلام کردند، عدم اجازه پرواز این دانشجویان سعودی از روز دوشنبه آغاز شده است.

این 175 دانشجوی سعودی در رشته آموزش جنگنده‌های نظامی در آمریکا در حال تحصیل هستند.

"محمد سعید الشمرانی" تبعه عربستانی که برای گذراندن دوره آموزش خلبانی به آمریکا رفته بود، روز جمعه در پایگاه دریایی ارتش آمریکا در "پنساکولا " مبادرت به تیراندازی کرد و سه تن را کشت.

الشمرانی پیش از این اقدام تروریستی در صفحه توئیترش از نظام آمریکا انتقاد کرده بود.

"ران دی سانتیس" Ron DeSantis فرماندار ایالت فلوریدا از عربستان خواسته است به خانواده های کشته شدگان حمله تروریستی در پایگاه نظامی این ایالت غرامت بپردازد.

این نخستین بار نیست که اتباع سعودی در خاک آمریکا به اقدامات تروریستی متوسل می شوند.

در صبح روز 11 سپتامبر 2001، 15 تبعه سعودی به همراه چهار فرد دیگر، چهار فروند هواپیمای مسافربری را در آسمان ربودند و بزرگترین حمله تروریستی تاریخ آمریکا را رقم زدند.

این سعودی ها با حمله به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک و ساختمان پنتاگون در واشنگتن، قریب به 3 هزار تن را به کام مرگ کشاندند.

حادثه 11 سپتامبر 2001 فضای ضد سعودی شدیدی را در داخل آمریکا به راه انداخت اما سیاستمداران آمریکایی به دلیل نیاز فراوان به نفت و منابع مالی عربستان، چشمان خود را در مقابل تفکرات و اقدامات تروریست پرور در این کشور بستند.117

بیشتر بخوانید:

بازداشت 6 شهروند سعودی در ارتباط با حمله تروریستی فلوریدا

سعودی ها عامل حمله تروریستی دیگر در آمریکا/ تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت