بهمن 03, 1398 15:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 07, 1399 13:46 Asia/Tehran]

همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم "برای حیات، حاکمیت و صلح" امروز (پنجشنبه) با حضور مهمانانی از 51 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس پایتخت ونزوئلا آغاز به کار کرد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"، "دیوسدادو کابیو" رئیس مجلس موسسان و معاون حزب "سوسیالیست متحد" ونزوئلا در آیین افتتاحیه این همایش با اشاره برگزاری نشست اخیر بوگوتا با حضور "خوان گوایدو" سرکرده مخالفان ونزوئلا و "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد، "این نشست نه تنها نشست ضد تروریسم نبود بلکه نشست تروریست ها بود و نشست ضد تروریسم واقعی در کاراکاس در حال برگزاری است."

کابیو همچنین اقدام بزدلانه آمریکا در ترور سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" را مصداق تروریسم توصیف کرد و سردار سلیمانی را شهید راه حق و عدالت نامید.  

"بلال تحسین" از سوریه به عنوان دیگر سخنران مراسم افتتاحیه این همایش نیز مقاومت سوریه و شکست تروریست ها در این کشور را مدیون شهامت و فداکاری شهید سپهبد سلیمانی دانست و خواهان اتحاد بیش از پیش کشورهای ضد امپریالیست گردید.

این همایش که توسط حزب حاکم "سوسیالیست متحد" ونزوئلا سازماندهی شده است با حضور بیش از 890 نماینده از جنبش های اجتماعی، سندیکاهای کارگری و احزاب از 51 کشور جهان در کارگروه های متعددی در حال برگزاری است.  

در مراسم افتتاحیه همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم "برای حیات، حاکمیت و صلح" سفرا و نمایندگان دیپلماتیک از جمله سفرای چین، جمهوری اسلامی ایران، سوریه، کوبا، فلسطین و نیکاراگوئه حضور داشتند.

116/117

 

 

کلیدواژه

کامنت