بهمن 06, 1398 01:10 Asia/Tehran [Updated: بهمن 06, 1398 06:00 Asia/Tehran]
  • کهنه‌ سربازان آمریکایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند

گروه «کهنه‌ سربازان جنگ‌ های خارجی» از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواست بابت کم اهمیت جلوه دادن مصدومیت نظامیان این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد عذرخواهی کند.

ترامپ هفته گذشته درباره آسیب مغزی نظامیان آمریکایی به خبرنگاران گفت: آن‌ ها را نسبت به سایر جراحاتی که دیده‌ام، صدمات جدی نمی‌دانم.

به گزارش شنبه شب پارس تودی، این گروه در بیانیه‌ای با هشدار به ترامپ اعلام کرد: آسیب مغزی یک آسیب جدی است و نباید آن را ساده انگاشت.

ایران در راستای وعده خود برای انتقام سخت از آمریکا به دلیل ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و همراهان وی در بغداد، بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق را هدف حملات موشکی قرار داد.

هر چند "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که این حمله کشته و مجروح نداشته اما واشنگتن به شیوه قطره چکانی به مجروح شدن نظامیان آمریکایی اذعان می کند.

در این راستا وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) اذعان کرد 34 نظامی آمریکا به دنبال انتقام موشکی ایران و حمله به پایگاه عین الاسد در عراق، از ناحیه سر و مغز آسیب دیده اند.

انتشار آمار جدید در این باره توسط پنتاگون نشان می دهد که بر خلاف ادعای اولیه ترامپ، نه فقط شمار قابل توجهی از نظامیان آمریکایی در حمله موشکی ایران آسیب دیده اند، بلکه میزان مجروحیت شماری از آنها نیز جدی است.118

بیشتر بخوانید:

اذعان پنتاگون به افزایش مجروحان حمله موشکی ایران؛ افشای دروغ بزرگ ترامپ/تحلیل

جوبایدن: رفتارهای ترامپ چندش‌آور است

اذعان استاد دانشگاه کالیفرنیا به دقت موشک‌های ایران

 

کلیدواژه

کامنت