فروردین 15, 1399 00:40 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • بایدن هم به جمع مخالفان تحریم ایران پیوست

"جو بایدن" نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا روز پنجشنبه خواستار کاهش تحریم‌ها علیه ایران در دوران بحران ویروس کرونا شد.

به گزارش پارس تودی، بایدن در بیانیه ای اذعان کرد، به علت فشارهای آمریکا "در عمل اکثر دولت‌ها و سازمان‌ها درباره گرفتار شدن در تحریم‌های آمریکا از طریق کمک رسانی به ایران به شدت نگران هستند".

"جو بایدن" در این بیانیه از دولت ترامپ خواست تا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تحریم‌ها علیه ایران را کاهش دهد.

پیش از این نیز 32 عضو مجالس سنا و نمایندگان آمریکا در نامه ای مشترک به "مایک پمپئو" وزیر خارجه و "استیون منوچین" وزیر خزانه‌داری این کشور، تعلیق تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به دلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا خواستار شده‌ بودند.

در هفته های اخیر به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان و ایران، مقامات بین‌المللی و برخی کشورها از جمله ترکیه، روسیه، پاکستان و چین خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران شده‌اند.

تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است.

با این حال مقامات کاخ سفید همچنان بر ادامه رویکرد تحریمی خود در چارچوب سیاست فشار حداکثری ضد ایران اصرار دارند و به صورت مستمر به اعلام تحریم های جدید ضد جمهوری اسلامی می پردازند.

در همین راستا؛ "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا جمعه 20 مارس تاکید کرد، با لغو تحریم‌های این کشور علیه ایران مخالفت است.

"محمدجواد ظریف" وزیر خارجه ایران اخیرا در نامه‌ای به "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر لزوم رفع همه تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران، تصریح کرده بود، با وجود توانمندی علمی نظام سلامت ایران، تحریم‌ و پیش‌شرط‌ های آمریکا برای ممانعت از فروش دارو و تجهیزات پزشکی، تلاش‌ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایران را با موانع جدی مواجه کرده است.

117

کامنت