اردیبهشت 03, 1399 17:28 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 03, 1399 19:05 Asia/Tehran]
  • موضعگیری منفعلانه ترامپ درمقابل حضور قدرتمند ایران در آبهای خلیج فارس

رئیس جمهوری آمریکا، در واکنشی منفعلانه درمقابل حضور قدرتمند ایران در آبهای خلیج فارس مدعی شد دستور حمله به قایق‌های ایرانی را صادر کرده است.

به گزارش پارس تودی،  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه در توئیتی  به لفاظی علیه ایران پرداخت و نوشت به نیروی دریایی این کشور دستور داده قایق‌های ایرانی که قصد مزاحمت برای کشتی‌های آمریکا را دارند، هدف قرار دهند.

ترامپ، در ادامه بدون اشاره به حضور غیرقانونی ناوهای آمریکایی در آبهای خلیج فارس نوشت دستور داده‌است به سمت هر یا همه قایق‌های ایرانی که قصد مزاحمت برای کشتی‌های  نیروی دریایی آمریکا را در دریا دارند، شلیک شود و آنها را نابود کنند. 

ستاد فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکا مستقر در منطقه غرب آسیا موسوم به "سنتکام"، چهارشنبه  هفته گذشته  در بیانیه ای مدعی شد چند فروند شناور نظامی ایران به کشتی‌های نظامی آمریکا که در خلیج فارس حضور داشتند، نزدیک شده‌اند.

جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است، رصد شناورها و هواپیماهای جنگی خارجی در تنگه هرمز و خلیج فارس حق ایران است و درصورت تعرض آنها به حریم دریایی و هوایی ایران، طبق قوانین بین المللی با آنها برخورد خواهد شد.118

 

کلیدواژه

کامنت