اردیبهشت 04, 1399 06:17 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 04, 1399 06:56 Asia/Tehran]
  • واکنش ترامپ به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ایرانی «نور»

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه در واکنش به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ایرانی «نور» به فضا گفت: واشنگتن ایران را از نزدیک زیر نظر دارد.

ماهواره "نور" به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) از ماهواره بر 3 مرحله‌ای "قاصد"، از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مدار 425 کیلومتری زمین قرار گرفت.

به گزارش پارس تودی، دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا همچنین در پاسخ به چرایی فرمان شلیک به سمت قایق‌های تندروی ایران در صورت نزدیک شدن به ناوهای آمریکایی، به توانایی قایق‌های تندروی ایران اعتراف کرد و گفت: آنها سلاح‌های محکم و قابل ملاحظه‌ای دارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در توئیتی  به لفاظی علیه ایران پرداخت و نوشت به نیروی دریایی این کشور دستور داده قایق‌های ایرانی که قصد مزاحمت برای کشتی‌های آمریکا را دارند، هدف قرار دهند.

ستاد فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکا مستقر در منطقه غرب آسیا موسوم به "سنتکام"، چهارشنبه  هفته گذشته  در بیانیه ای مدعی شد چند فروند شناور نظامی ایران به کشتی‌های نظامی آمریکا که در خلیج فارس حضور داشتند، نزدیک شده‌اند.

جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است، رصد شناورها و هواپیماهای جنگی خارجی در تنگه هرمز و خلیج فارس حق ایران است و درصورت تعرض آنها به حریم دریایی و هوایی ایران، طبق قوانین بین المللی با آنها برخورد خواهد شد.118

بیشتر بخوانید:

واکنش پنتاگون به قرار گیری ماهواره ایرانی در مدار زمین

موضعگیری منفعلانه ترامپ درمقابل حضور قدرتمند ایران در آبهای خلیج فارس

 

کلیدواژه

کامنت