اردیبهشت 07, 1399 05:56 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 06:40 Asia/Tehran]
  • جنجال تزریق مواد ضد عفونی/ ترامپ کنفرانس خبری روزانه خود را لغو کرد

در پی جنجال اخیر بوجود آمده در رسانه‌های آمریکا درباره سخنان رئیس جمهور این کشور درباره تزریق مواد ضدعفونی برای از بین بردن ویروس کرونا، ترامپ از لغو کنفرانس‌های خبری روزانه خود خبر داد.

به گزارش پارس تودی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر از لغو کنفرانس‌های خبری روزانه خود در کاخ سفید خبر داد.

این کنفرانس خبری طی تقریبا دو ماه پیش هر روز برگزار می‌شد و ترامپ درباره اقدامات دولت خود برای مقابله با شیوع ویروس کرونا صحبت می‌کرد.

ترامپ در پیام توئیتری خود نوشت: «وقتی که رسانه‌ها هیچ چیزی جز سوالات خصمانه نمی‌پرسند، هدف از داشتن کنفرانس خبری در کاخ سفید چه چیزی می‌تواند باشد.آنها آمارها را ثبت می‌کنند اما مردم آمریکا هیچ چیزی جز اخبار جعلی دریافت نمی‌کنند. آنها ارزش زمان و تلاشی که انجام می‌شود را ندارند.»

انتقادها از ترامپ پس از آن افزایش یافت که وی پنجشنبه گذشته در نشست خبری خود گفت: «مواد ضدعفونی‌کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می‌کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه‌ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود».

شمار زیادی از مقامات وزارت بهداشت و پزشکان آمریکایی بلافاصله این پیشنهاد ترامپ را خطرناک توصیف کردند و از مردم درخواست کردند به هیچ عنوان چنین روش‌هایی را در خانه امتحان نکنند.

با این وجود، مرکز کنترل سموم وزارت بهداشت آمریکا در نیویورک روز شنبه اعلام کرد از 9 صبح روز پنجشنبه تا 3 بعدازظهر روز جمعه، مجموعاً 30 نفر به خاطر مسمومیت با مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان منتقل شده‌اند. 118

بیشتر بخوانید:

بیش از سه هزار نفر از کارکنان حمل و نقل نیویورک به کرونا مبتلا هستند

سندرز: ترامپ به علم اعتقادی ندارد

 

کلیدواژه