خرداد 13, 1399 15:16 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]

رئیس پلیس هوستون امریکا در برنامه زنده سی ان ان گفت: به نمایندگی از روسای پلیس این کشور به ترامپ می‌گویم که اگر حرف سودمندی نداری لطفا دهن خود را ببند!

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کریستین امانپور مجری برنامه خبری سی‌ان‌ان در برنامه زنده تلویزیونی از رییس پلیس هوستون پرسید؛ دونالد ترامپ به روسای پلیس و فرمانداران ایالت‌ها حمله کرده که ضعیف عمل کرده و نتوانسته‌اند ماجرای اعتراضات را خاموش کنند؛ نظر شما چیست؟ شما چه حرفی با ترامپ دارید؟ 

رییس پلیس هوستون هم در جواب گفت: من از جانب همه روسای پلیس شهرهای آمریکا به رییس جمهور ترامپ می‌گویم اگر کار سازنده‌ای از دستت برنمی‌آید، دهانت را ببند و ساکت باش که راه‌حل اساسی به دست آوردن قلب مردم است نه سرکوب آنها؛ ما باید اجازه دهیم مردم به تظاهرات مسالمت‌آمیز خود ادامه دهند؛ توجه‌ها باید به اصل موضوع که رفتار بخشی از نیروهای پلیس با مردم است، بازگردد.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا دوشنبه گذشته، "جورج فلوید" سیاه‌پوست را در شهر "مینیاپولیس" در ایالت مینه‌سوتا Minnesota به قتل رساند.

مردم شهرهای مختلف امریکا از روز سه شنبه در اعتراض به قتل این مرد سیاه‌پوست 46 ساله به دست افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی، در خیابان‌های این شهر مشغول تظاهرات هستند و درگیری‌های خشونت‌باری میان پلیس و معترضان رخ داده است. 

در همین حال، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، معترضان به قتل این سیاه‌پوست را اوباش دانست و تهدید کرد، معترضان هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش آمریکا قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

تجمع مردم مینیاپولیس آمریکا در اعتراض به قتل جورج سیاه‌پوست

آتشی که نژادپرستی به پا کرد

کلیدواژه