شهریور 30, 1399 19:44 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 21:22 Asia/Tehran]
  • انتقاد کوبا از سیاست های آمریکایی الحاق کرانه باختری

کوبا با ابراز مخالفت نسبت به سیاست های آمریکا در قبال اسرائیل، نسبت به طرح الحاق کرانه باختری و نیز ارائه مصونیت به اسرائیل انتقاد کرد

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «برونو رودریگز»، وزیر امور خارجه کوبا روز گذشته با انتشار پیامی در صفحه رسمی خود در توییتر از سیاست های آمریکا در خصوص حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کوبا در این پیام سیاست الحاق کرانه باختری به اسرائیل در بحبوحه درگیری با فلسطین را رد و دعوت کرد بیت المقدس شرقی به عنوان پایتخت مورد پذیرش و احترام همه قرار گیرد.

رودریگز خواستار پیدا کردن «راه حلی عادلانه و پایدار برای پایان درگیری در خاورمیانه» شد و نوشت نیاز است دولتی فلسطینی و مستقل «در مرزهای پیش از 1967 به پایتختی اورشلیم شرقی» تشکیل شود که این امر مستلزم مسئولیت پذیری دولت آمریکا است؛ دولتی که «برای جنایات اسرائیل و سیاست الحاق آن، مصونیت قائل می شود».

نمایندگی دیپلماتیک کوبا در سازمان ملل متحد در ماه ژوئیه مخالفت خود را نسبت به اشغال سرزمین های فلسطینی از سوی اسرائیل، سیاست های الحاقی آن و نیز افزایش اقدامات غیرقانونی و شهرک سازی های آن اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید:

راهکاری غیر از خواست ملت فلسطین باطل است

توافق سازش، نشانی از دشمنی حاکمان برخی کشورها با مردم فلسطین

کلیدواژه

کامنت