شهریور 30, 1399 20:18 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 21:22 Asia/Tehran]
  • افزایش انتقادها نسبت به سفر پمپئو به برزیل

رهبر چپگرایان برزیل به  همراه شخصیت‌ها و گروه‌های فعال سیاسی این کشور با صدور بیانیه‌هایی مخالفت خود را با سفر وزیر امور خارجه آمریکا به برزیل اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «لولا داسیلوا»، رئیس جمهوری اسبق برزیل و رهبر چپگرایان این کشور در صفحه خود در توییتر از دولت «ژایر بولسونارو»، رئیس جمهوری کنونی این کشور برای میدان دادن به «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در جهت اعلام "اظهارات جنگ افروزانه بی منطق" علیه دولت ونزوئلا، انتقاد کرد.

داسیلوا در یک پیام توییتری دیگر با ابراز نارضایتی از سفر پمپئو به کشورش  از پاسخ «رودریگو مایا»، رئیس مجلس نمایندگان این کشور مبنی بر رد کردن سفر پمپئو به برزیل و یادآوری کردن رسم دیپلماتیک کشورش، استقبال کرد.

بیش از 10 نهاد و گروه حامی همبستگی منطقه ای هم روز جمعه در بیانیه‌ای مخالفت خود را با سفر وزیر خارجه آمریکا به برزیل اعلام کردند.

در متن این بیانیه، حضور رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در ایالت "رورایما" که ایالتی مرزی با ونزوئلا است، "اقدامی برای تحریک" خوانده شده است.

امضا کنندگان این بیانیه همچنین یادآور شده اند«دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا و دست نشانده‌های او همواره حملاتی علیه دولت ونزوئلا صورت می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

ادامه همکاری‌های کلمبیا و آمریکا علیه ونزوئلا

ظریف: پمپئو آمریکا را به مضحکه جهانی تبدیل کرد

کلیدواژه

کامنت