دی 24, 1399 22:44 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1399 22:46 Asia/Tehran]
  • نانسی پلوسی: ترامپ باید از قدرت کنار برود

رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور کنونی این کشور را خطری آشکار  برای آمریکا برشمرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "نانسی پلوسی" روز چهارشنبه در جلسه بررسی لایحه استیضاح ترامپ با انتقاد از وی تصریح کرد، ترامپ باید از قدرت کنار رود.

"پلوسی" اظهار داشت، ترامپ خطری آشکار و بالفعل علیه آمریکایی هاست.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از ساعاتی پیش جلسه رایزنی درباره استیضاح "دونالد ترامپ"، را به دلیل تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره آغاز کرده اند.

در صورتی که لایحه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد او نخستین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار در دوران ریاست‌جمهوری‌اش استیضاح می‌شود.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و گروهی از نمایندگان جمهوریخواه قصد دارند به لایحه استیضاح ترامپ رأی مثبت بدهند. این رأی‌گیری یک هفته بعد از یورش معترضان به نتایج انتخابات ریاست‌‌جمهوری به ساختمان کنگره انجام می‌شود.

روز  چهارشنبه 6 ژانویه در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی "جو بایدن" در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در جریان بود، عده‌ای از هواداران ترامپ به داخل ساختمان کنگره یورش بردند.

این یورش به دنبال فراخوان ترامپ برای تجمع هوادارانش مقابل کنگره آمریکا روی داد.

در جریان این یورش دستکم 5 نفر کشته شدند.

"هیلاری کلینتون" وزیر خارجه پیشین آمریکا با تروریست خواندن هواداران ترامپ، خواستار پاسخگو کردن عاملان این یورش شده است.

با وجود  آشوب و هرج و مرج در آمریکا نهایتا کنگره این کشور، پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر 2020 آمریکا را تایید کرد.

120

کلیدواژه