اسفند 14, 1399 13:23 Asia/Tehran [Updated: اسفند 14, 1399 13:32 Asia/Tehran]
  • بایدن تحریم‌‌های ضدروسی را برای یک سال دیگر تمدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا تحریم‌های ضدروسی که از سال ۲۰۱۴، به دلیل اوضاع داخلی اوکراین و پیوستن شبه جزیره کریمه به ترکیب فدراسیون روسیه اعمال شده بود را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محدودیت‌ها علیه مقامات مسکو، توسط دو دولت قبلی ایالات متحده، در دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» در اوایل ماه مارس سال 2014 اعمال شده بود و در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در ماه سپتامبر سال 2018 مورد تأیید قرار گرفته بود. بدین ترتیب، «جو بایدن» نیز تصمیم گرفت تا این تحریم‌ها، بعد از 6 مارس 2021 همچنان برای یک سال دیگر تمدید شود.

«جو بایدن» پیش از این وعده داده بود که ایالات متحده هرگز تعلق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نخواهد شناخت.

شبه جزیره کریمه طی یک همه‌پرسی در 16 مارس 2014 از خاک اوکراین جدا و با رأی موافق 96/8 درصد از شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی به روسیه ملحق شد.

مسکو پس از برگزاری این همه پرسی با امضای قراردادی این الحاق را تایید کرد اما دولت غرب گرای اوکراین این جدایی را نمی پذیرد.

آمریکا و اتحادیه اروپا نیز از اوکراین حمایت می کنند.

آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و اشغال کریمه توسط مسکو، مجموعه ای از تحریم های اقتصادی و مالی ضد روسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل روسیه را در پی داشته است. ­

118

بیشتر بخوانید: 

آغاز کارزار تحریمی گسترده دولت «جو بایدن» علیه روسیه

واشنگتن پست: دولت بایدن تحریم هایی را بر روسیه اعمال می کند

تحریم‌های جدید اروپا علیه روسیه، نماد رویارویی غرب با مسکو

کلیدواژه