اسفند 15, 1399 05:04 Asia/Tehran [Updated: اسفند 15, 1399 05:06 Asia/Tehran]
  • تلفات کرونا در آمریکا از 533 هزار نفر فراتر رفت

پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلد میترز" Worldometers، از افزایش شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 533 هزار نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلد میترز" بامداد جمعه اعلام کرد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 29 میلیون و 526 هزار و 86 نفر رسیده است که از این تعداد 533 هزار و 636 نفر جان خود را از دست داده اند.

در حال حاضر در هر دقیقه، دستکم یک آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا اخیرا اعلام کرد، مرگ و میر در اثر کرونا باعث کاهش امید به زندگی در آمریکا شده است.

بر اساس اعلام  مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا، "امید به زندگی" در این کشور  در نیمه اول سال 2020 یک سال کاهش یافته است.این بزرگترین افت از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون است و اولین تصویر کامل از عواقب مرگبار ویروس کرونا را در آمریکا  نشان می دهد.

آمریکا هم اکنون در صدر کشور‌های جهان هم از نظر میزان شمار مبتلایان به ویروس کرونا و هم از نظر میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد.

آمریکا که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورده، در حال حاضر به دلیل شمار زیاد افراد بیمار، با کمبود شدید تجهیزات پزشکی مواجه شده است.

کارشناسان بهداشتی، عملکرد بد دولت پیشین آمریکا به ریاست "دونالد ترامپ" را دلیل وخامت بحران کرونا در این کشور می دانند.

120