فروردین 19, 1400 00:38 Asia/Tehran [Updated: فروردین 19, 1400 01:00 Asia/Tehran]
  • آمریکا: آماده‌ایم تا تحریم‌های ایران را برداریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اذعان به وجود بی‌اعتمادی میان ایران و آمریکا، اعلام کرد واشنگتن آماده است تحریم‌هایی که مرتبط با برجام نیستند را لغو کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ند پرایس» بامداد پنجشنبه در نشست خبری روزانه اظهار کرد گفت‌وگوها در وین دشوار خواهد بود و به دلایل مختلفی از جمله نبود اعتماد بین تهران و واشنگتن، شاهد چالش‌هایی خواهیم بود.

پرایس ضمن اشاره به حرفه‌ای پیش رفتن گفت‌وگوها در وین و آمادگی آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای، افزود آمریکا آماده است تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران را لغو کند.

وی همچنین گفت ما هیچ مشوق یکجانبه‌ای به ایران نمی‌دهیم تا به پایبندی به تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای بازگردد.

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه با حضور هیئت‌هایی از گروه کشورها 4+1 و همچنین ایران در وین، پایتخت اتریش برگزار شد.

هدایت هیات ایرانی را سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه برعهده داشت و "انریکه مورا" معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از این اتحادیه در این نشست حضور پیدا کرد.

همچنین نمایندگانی از کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین در این جلسه شرکت کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه پس از پایان دور نخست این نشست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد، رفع تحریم‌های آمریکا نخستین و اصلی‌ترین اقدام برای احیای برجام به شمار می‌رود.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه افزود: «ایران آمادگی دارد به محض رفع تحریم‌ها و پس از راستی‌آزمایی، اقدامات جبرانی هسته‌ای خود را متوقف کرده و به اجرای کامل برجام بازگردد.»// 114

بیشتر بخوانید:

تهران اعلام کرد: شرط بازگشت ایران به تعهدات برجامی «لغو پایدار همه تحریم‌ها» است

عراقچی: ایران علاقه‌ای به احیای برجام از طریق گام به گام ندارد

کلیدواژه