خرداد 20, 1400 22:56 Asia/Tehran [Updated: خرداد 21, 1400 06:00 Asia/Tehran]
  • آمریکا چند شخص و نهاد را به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه چندین شخص و نهاد از یمن، سوریه و چند کشور دیگر را به بهانه ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جنبش انصارالله یمن تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خزانه داری آمریکا، این اشخاص و نهادها را به نقش‌آفرینی در تأمین مالی نیروی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جنبش انصارالله یمن متهم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا کرده است، این اشخاص و نهادها تحت مدیریت شخصی با نام "سعید الجمال"، ده‌ها میلیون دلار درآمد از محل فروش کالاهای مختلف از جمله سوخت ایران کسب و آن را به دست نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جنبش انصارالله یمن رسانده اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا علاوه بر این اعلام کرد، اسامی 3 مقام سابق ایران و دو شرکت را که پیشتر به اتهام اکتساب، فروش، انتقال یا بازاریابی برای محصولات پتروشیمی ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بودند، از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است.

آمریکا تاکنون بارها اشخاص و شرکت های ایرانی و همچنین خارجی را به بهانه های مختلف از جمله ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم کرده است.

دولت آمریکا دوشنبه 8 آوریل 2019 در اقدامی غیرقانونی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه های تروریستی خود قرار داد و تحریم‌هایی را علیه این نهاد رسمی وضع کرد.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه وقت آمریکا پس از تحریم سپاه پاسدران توسط این کشور اعتراف کرد واشنگتن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به خاطر رژیم صهیونیستی در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار داده است.

سپاه پاسداران نقشی اساسی در مبارزه با تروریست های مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه دارد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مبارزه با گروه‌های تکفیری- تروریستی در عراق و سوریه به درخواست رسمی این کشورها، کمک مستشاری به آن‌ها ارائه می‌کند؛ اقدامی که به هیچ وجه به مذاق آمریکا و رژیم صهیونیستی خوشایند نیست.

120