مرداد 05, 1400 01:00 Asia/Tehran [Updated: مرداد 05, 1400 01:06 Asia/Tehran]
  • مادورو: کوبا و ونزوئلا هرگز تسلیم آمریکا نخواهند شد

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره حوادث اخیر در کوبا و ونزوئلا، بر ایستادگی دو ملت مقابل دولت آمریکا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در سخنان هفتگی خود تاکید کرد که ملت و دولت‌های کوبا و ونزوئلا هرگز تسلیم ایالات متحده نخواهند شد.

«نیکلاس مادورو» به اثرات تحریم‌های اقتصادی علیه کوبا و ونزوئلا و شرایط داخلی این دو کشوربه ویژه اغتشاشات در کوبا اشاره کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن تشابه بین اغتشاشات کوبا با اعمال خشونت سیاسی اخیر در ونزوئلا، گفت: «مردم کوبا تحت شکنجه اجتماعی و اقتصادی (آمریکا) قرار گرفته‌اند.»

مادورو همچنین در مصاحبه خود با شبکه خبری «تله سور» بر حمایت جامعه جهانی از حاکمیت کوبا تاکید کرد و گفت: «کوبا در سطح جهانی مورد حمایت قرار دارد.»

مادورو با اشاره به تعهد ونزوئلا در تقویت روابط دو جانبه با کوبا از نظر بهداشتی و غذایی گفت: «مردم کوبا قدرت و روحیه رهایی از هرگونه تجاوزگری را دارند.»

علی‌رغم تلاش‌های گسترده آمریکایی‌ها برای ریختن هیزم به آتش نا‌آرامی‌ها و مداخله در امور داخلی کوبا، هزاران کوبایی  چندی قبل در میدان «لا پیراگوا» در شهر هاوانا گرد هم آمدند تا حمایت خود را از سران انقلاب کوبا نشان دهند و بر تبلیغات آمریکا در زمینه بی کفایتی دولت کوبا خط بطلان بکشند.

در ونزوئلا نیز رئیس جمهور این کشور روز شنبه دستورات دقیقی را به ارتش جهت حفظ هوشیاری و آماده باش جهت واکنش محکم به هرگونه اقدام تجاوزکارانه صادر کرد. مادورو به صراحت به ارتش ونزوئلا دستور داده به هرگونه تجاوز آتی ایالات متحده با قدرت پاسخ دهند.

آمریکا از زمان دولت  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق تاکنون، در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا» به رسمیت شناخته و ضمن توقیف دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا و اعمال انواع تحریم‌ها، به انواع تحریم‌ها، فشارهای سیاسی و تهدید نظامی علیه نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور این کشور ادامه داده است.// 114

بیشتر بخوانید:

گسترش روابط ونزوئلا و روسیه، پاسخی به اقدامات خصمانه آمریکا

ونزوئلا: سیاست فیس بوک پیروی از تحریم آمریکا علیه کاراکاس است

تاکید ونزوئلا بر ترک ذهنیت استعماری از سوی اتحادیه اروپا

آمریکا دوباره کوبا را تحریم کرد

حمایت قاطع ایران از ملت و دولت کوبا 

ظریف: هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کوبا مردود است

کلیدواژه