مرداد 07, 1400 16:49 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1400 16:56 Asia/Tehran]
  • اعلام وضعیت هشدار در آمریکا بدلیل آمار بالای ابتلا به کرونا

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را در وضعیت هشدار ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) در بیانیه‌ ای اعلام کرد، بیش از 67 درصد از شهرستان‌ های این کشور از نظر آمار ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت هشدار قرار دارند.

این نهاد آمریکایی روز چهارشنبه نیز با انتشار آمار جدیدی از میزان ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اعلام کرده بود، موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا در هفت روز گذشته، حدود 65 درصد افزایش یافته و به میانگین 57 هزار و 301 مورد جدید ابتلا به کرونا در هر روز رسیده است.

چهارشنبه شب نیز سازمان جهانی بهداشت از ثبت رکورد مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا در هفته گذشته خبر داد.

همچنین شبکه تلویزیونی «سی ان ان» در گزارشی اعلام کرد: بخش‌ هایی عمده از صنایع و کسب و کار‌های آمریکا تحت تاثیر منفی ویروس کرونا قرار دارند و برای بازگشت به دوران قبل از همه گیری راهی طولانی در پیش رو دارند.

براساس این گزارش، فرصت های شغلی در کسب و کار‌هایی در آمریکا مانند فیلمسازی، رستوران، تئاتر و خدمات خودروئی در سال 2021 به ترتیب منفی 63 درصد، منفی 56 درصد، منفی 51 درصد و منفی 49 درصد در قیاس با مدت مشابه در سال 2020 کمتر بوده است.    

آمریکا با وجود واکسیناسیون سراسری، با بیش از 35 میلیون و 400 هزار مبتلا به کووید- 19 که از این تعداد نیز بیش از 628 هزار نفر جان باخته اند، همچنان کانون اصلی شیوع این ویروس در جهان شناخته می شود.

117

بیشتر بخوانید:

فائوچی: آمریکا در مخمصه شیوع کرونای دلتا گیر افتاده است

کلیدواژه