مهر 21, 1400 05:12 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 05:16 Asia/Tehran]
  • افزایش شمار قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 737 هزار نفر

پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلد میترز" Worldometers، از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 737 هزار نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلد میترز" بامداد چهارشنبه اعلام کرد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 45 میلیون و 427 هزار و 776 نفر رسیده است که از این تعداد 737 هزار و  568 نفر جان خود را از دست داده اند.

در حال حاضر در هر دقیقه، دستکم یک آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهد.

"آنتونی فائوچی" Anthony Fauci رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، اخیرا اعلام کرد،  با توجه به شیوع گونه "دلتا" ویروس کرونا در آمریکا، شرایط این کشور از لحاظ ابتلا به کرونا در حال وخیم‌تر شدن است.

هم اکنون در برخی ایالت های آمریکا، بیمارستان‌ ها با کمبود نیرو و تخت در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا مواجه هستند.

افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا همزمان با افزایش مرگ و میر ناشی از این بیماری فشارها بر بیمارستان ها و کادر درمانی در این کشور را افزایش داده است.

در همین حال نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در آمریکا که اقتصاد این کشور را بشدت تحت تاثیر قرار داده است عنوان کرد، دولت آمریکا اکنون با پدیده گرسنگی مردم این کشور مواجه شده که از دهه هفتاد میلادی بدین سو سابقه نداشته است.

آمریکا هم اکنون در صدر کشور‌های جهان هم از نظر میزان شمار مبتلایان به ویروس کرونا و هم از نظر میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد.

120