دی 09, 1400 23:49 Asia/Tehran [Updated: دی 10, 1400 05:07 Asia/Tehran]
  • ابتلای حدود نیم میلیون آمریکایی به کرونا در یک روز در آستانه سال نو میلادی

در آستانه سال نو میلادی، آمریکایی ها رکورد جدید ابتلای حدود نیم میلیون نفر به ویروس کرونا را در یک روز به ثبت رساندند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تارنمای نیویورک تایمز روز پنج شنبه به وقت محلی گزارش داد موارد روزانه کرونا در آمریکا در روز چهارشنبه رکورد جدیدی را به ثبت رساند و بر اساس آمار اعلام شده، حدود نیم میلیون نفر در این کشور در یک روز به کرونا مبتلا شده اند. این آمار دو برابر بیشتر از بالاترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در فصل زمستان سال گذشته است.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا در حالی منتشر می شود که نرخ آزمایش در این کشور به دلیل تعطیلات سراسری به مناسبت سال نو میلادی کاهش یافته است.

با توجه به یک پایگاه داده نیویورک تایمز، آمریکا در روز چهارشنبه بیش از ۴۸۸ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است.

در یک هفته گذشته، بیش از دو میلیون مورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا ثبت شده است.

این افزایش به دلیل سویه بسیار مسری اومیکرون است که هفته گذشته به سویه غالب در آمریکا تبدیل شد.

با این حال، میزان بستری بیماران کرونایی در آمریکا ۱۱ درصد افزایش یافته و مرگ و میرها در دو هفته گذشته اندکی کاهش یافته است.

گسترش دو سویه دلتا و اومیکرون کرونا در آمریکا باعث توقف فعالیت تعداد زیادی از کارمندان در آمریکا شده و بحران کمبود نیروی کار در بیمارستان ها، هتل ها و صنایع هواپیمایی را ایجاد کرده است.

درمیان شیوع خیره کننده سویه اومیکرون در آمریکا،  تقاضا برای کیت های آزمایش سریع کرونا به بیش از سطح عرضه آنها رسیده است.

فصل تعطیلات در این کشور نیز اختلالات خاص خود را در روند آزمایش کرونا ایجاد کرده است. بسیاری از مراکز آزمایش ساعات محدودی فعال هستند و آزمایشگاه ها و دفاتر دولتی برای اعلام نتایج آزمایش کرونا  باز نیستند. // 114

کلیدواژه