دی 25, 1400 04:01 Asia/Tehran [Updated: دی 25, 1400 04:02 Asia/Tehran]
  • اشغال شدن 83 درصد ظرفیت تخت‌های

افزایش شدید موارد ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به "اومیکرون" در آمریکا موجب اشغال شدن بخش اعظم ظرفیت تخت های "آی سی یو" بیمارستان‌های این کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه خبری آمریکایی "یونایتد پرس اینترنشنال" روز جمعه اعلام کرد، 83 درصد ظرفیت تخت‌های  "آی سی یو" (بخش مراقبت‌های ویژه) در بیمارستان‌های این کشور اشغال شده‌ است.

هفت بیمارستان در ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرده‌اند خدمت‌ رسانی به بیماران جدید را به دلیل تکمیل ظرفیت و یا کمبود نیروی کار متوقف می‌کنند.

در همین حال برخی از فرمانداران آمریکایی به دلیل کمبود نیرو و تجهیزات در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا  از گارد ملی این کشور کمک خواسته اند.

شمار افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های آمریکا بستری شده اند روز چهارشنبه به 151هزار و 261 نفر رسید که رکورد تازه‌ای محسوب می‌شود.

روزنامه آمریکایی "واشنگتن‌ تایمز" اخیراً با اشاره به روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا و فوتی‌های این ویروس در ایالات متحده، نوشت، "جو بایدن" رئیس‌ جمهور آمریکا با وعده شکست ویروس کرونا از طریق واکسیناسیون گسترده وارد کاخ سفید شد اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت.

بر اساس تازه‌ترین آمار، 5 میلیون آمریکایی شاغل به دلیل شیوع گسترده سویه اومیکرون در آمریکا خانه‌نشین شده‌اند و این مسئله تهدید جدیدی برای بهبود وضعیت اقتصادی آمریکاست.

ناتوانی "جو بایدن" رئیس جمهور آمریکا در کنترل همه گیری و نیز تهیه تجهیزات بهداشتی و بیمارستانی برای درمان و پیشگیری از کرونا این روز‌ها او را با موجی از انتقاد‌ها در داخل این کشور مواجه کرده است.

آمریکا هم اکنون در صدر کشور‌های جهان هم از نظر میزان شمار مبتلایان به ویروس کرونا و هم از نظر میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد.

120