شهریور 27, 1401 10:27 Asia/Tehran [Updated: شهریور 27, 1401 10:50 Asia/Tehran]

کاراکاس- ایران پرس: نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا از چهارشنبه 23 شهریور با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در کاراکاس پایتخت ونزوئلا کار خود را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حدود 300 شرکت ونزوئلایی و 79 شرکت ایرانی در این نمایشگاه حضور یافته‌اند.

کارلوس فاریا، وزیر امور خارجه ونزوئلا، برگزاری این نمایشگاه را نمونه ای از برادری دوکشور توصیف کرد و در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران و ونزوئلا با تقویت همکاری‌های علمی و فناوری از طریق تبادل تجربیات، نمونه برادری هستند.

«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا در پی سفر  اخیر به تهران (۳۰ خرداد) به کابینه اقتصادی خود دستور داد تا فوراً یک پارک صنعتی فناوری با همکاری ایران در زمینه توسعه بهداشتی، غذایی و آموزش، طراحی و راه‌اندازی کنند.

روسای جمهوری ایران و ونزوئلا در جریان این سفر سند همکاری ۲۰ ساله را امضا کردند.

 

 

اکسپوی 5 روزه ایران و ونزوئلا، (۲۳ تا ۲۷ شهریور) در کاراکاس با هدف تقویت و توسعه همکاری ها و تبادل اطلاعات بین دو کشور برگزار شده است.

مونتاژ چهار مدل خودروی ایرانی در ونزوئلا

حضور مادورو در اکسپوی ایران ونزوئلا

 

مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا با حضور در «نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا» اعلام کرد که این کشور، چهار مدل خودرو ایرانی را که در این کشور آمریکای لاتین بین ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار دلار به فروش می‌رسد، مونتاژ خواهد کرد.

وی افزود: تولید این خودروها موجب صرفه‌جویی اقتصادی مردم می‌شوند، چرا که برای هر یکصد کیلومتر تنها هفت لیتر سوخت نیاز دارند.

به گفته نیکلاس مادورو، چهار مدل خودوری ایرانی از طریق شرکت «بِنیراَئوتو» (Venirauto) مونتاژ خواهند شد.  

وی افزود: ما باید از فرصت حضور مدیران قدرتمندترین شرکت‌های ایران در حوزه‌های علمی، فناوری و صنعتی در کشورمان استفاده کنیم. در وهله نخست واردات تجهیزات همودیالیز به ونزوئلا و در مرحله بعدی ساخت آن‌ها در کشور را آغاز کنیم.  

 

فیلم و عکس از محمد استادولی

کلیدواژه