شهریور 27, 1402 20:56 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1402 22:27 Asia/Tehran]
  • تداوم سیاست دوگانه واشنگتن در قبال تهران/ واکنش مقامات کاخ سفید به تبادل زندانیان ایران و آمریکا

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه سیاست‌های دوگانه این کشور در قبال ایران همزمان با استقبال از آزادی زندانیان آمریکایی خواستار تحریم بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جو بایدن» روز دوشنبه در واکشن به آزادی پنج زندانی آمریکایی از ایران از دولت های قطر، عمان، سوئیس و کره جنوبی برای کمک به آزادی زندانیان آمریکایی بازداشت شده در ایران تقدیر کرد.

«جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز در گفت وگویی با بیان اینکه «توافق تبادل زندانیان با ایران به معنی تغییر سیاست های واشنگتن در قبال ایران نیست»، بر تداوم رویکرد تقابل واشنگتن با جمهوری اسلامی در منطقه و جهان تاکید کرد.

فرآیند تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و آزادسازی دارایی‌های توقیف شده ایران پس از دو سال گفت‌وگوهای غیرمستقیم، 19 مردادماه (10 آگوست) نهایی و صبح امروز (دوشنبه) اجرایی شد.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه هم در نشست خبری امروز اعلام کرد: روند اجرای توافق میان دو طرف در دو موضوع رفع انسداد مالی دارایی‌های ایران در کره جنوبی و تبادل زندانیان گام به گام و با سرعت مطلوبی پیش رفته و امیدواریم که امروز شاهد وصول دارایی‌های خود از کره جنوبی باشیم.

وی افزود: بر همین اساس است که در همین روز تبادل زندانیان هم انجام می‌شود و پنج زندانی شهروند ایرانی از زندان های آمریکا آزاد می‌شوند.

117

کلیدواژه