اردیبهشت 05, 1398 20:38 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • شناسایی عامل حملات خونین در سریلانکا

مغز متفکر حملات خونین اخیر سریلانکا به دنبال انتشار تصویری ویدئویی در پایگاه اینترنتی متعلق به تروریست های داعش شناسایی شد.

به گزارش پارس تودی، گروه تروریستی داعش که مسئولیت حملات مرگبار سریلانکا را برعهده گرفته است، روز پنجشنبه ویدئویی را منتشر کرد که دراین ویدئو مشاهده می شود 8عضو داعش، وفاداری خود را به "ابوبکر بغدادی" سرکرده گروه تروریستی داعش اعلام می‌کنند که 7 نفر از آنان با نقاب ویک عضو دیگر این گروه تروریستی بدون نقاب در این ویدیو مشاهده می شوند.

براساس این گزارش، هویت هشتمین فرد که صورت خود را نپوشانده بود، از سوی پلیس سریلانکا شناسایی شده است. 

طبق اعلام پلیس، این فرد "محمد ظهران" نام دارد و ساکن شرق سریلانکا است که به داشتن دیدگاه های افراطی مشهور است.

گفته می شود وی مغز متفکر حملات اخیر سریلانکا بوده است. 

کارشناسان مسائل سیاسی بر این باورند حملات مرگبار اخیر در سریلانکا به خوبی نشان می دهد که گروه تروریستی داعش پس از شکست در سوریه و عراق، راهبرد خود را تغییر داده به طوری که منطقه جنوب شرق آسیا یکی از مهمترین اهداف این گروه تروریستی به شمار می رود.

دولت سریلانکا پیش از این گروه موسوم به جماعت ملی توحید را عامل این حملات معرفی کرده بود اما این گروه دست داشتن در حملات را تکذیب کرد.

صبح روز یکشنبه (یکم اردیبهشت) 8 انفجار، همزمان با برگزاری مراسم "عید پاک" در چند کلیسا و هتل در شهر "کلمبو" پایتخت سریلانکا روی داد که بر اثر آن دست کم 290 نفر کشته و حدود 500 نفر دیگر زخمی شدند. 139/118

بیشتر بخوانید:

افزایش شمار کشته‌های انفجارهای تروریستی در سریلانکا

گروه «جماعت توحید»، عامل انفجارهای تروریستی در سریلانکا / تحلیل

انفجاری دیگر در پایتخت سریلانکا

 

کلیدواژه

کامنت