اردیبهشت 25, 1398 10:45 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  •  ادامه اعمال مقررات منع آمد و شد در سریلانکا

دولت سریلانکا برای دومین شب پیاپی محدودیت آمد و شد در سراسر این کشور اعمال کرده است.

به گزارش روزچهارشنبه پارس تودی، در پی بروز خشونت‌هایی علیه جامعه مسلمانان سریلانکا، محدودیت آمد و شد در سریلانکا از ساعت 9 شب سه شنبه شب در این کشور، اعمال شده است.

منع مقررات رفت وآمد در سریلانکا  پس از آن اعمال شد که برخی مساجد و مغازه های متعلق به مسلمانان این کشورآماج حملات متعددی قرار گرفت که شدیدترین موج خشونت ها از زمان بمب گذاری ها در چندین کلیسا و هتل همزمان با مراسم عید پاک در این کشور به شمار می رود.

نمایندگان گروه های اسلامی در سریلانکا اعلام کرده اند، از زمان حملات تروریستی در کلمبو  پایتخت این کشور، آزار و اذیت مسلمانان در سریلانکا افزایش یافته است.

هفته گذشته نیز در شهر «نگومبو» در 40 کیلومتری شمال کلمبو، مسیحیان به چندین خانه و خودرو متعلق به مسلمانان حمله کرده و به آنها آسیب رساندند.

شهرهای «کلمبو» و«نگومبو» در سریلانکا روز یکشنبه 21 آوریل هدف چندین حمله تروریستی به کلیساها و یک هتل قرار گرفت که 253 نفر کشته و بیش از 500 تن مجروح شدند. 

گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفته است.

جمعیت21 میلیون نفری سریلانکا متشکل از قبیله ها و مذاهب مختلف است. گروه بودایی سینهالیها اکثریت جامعه سریلانکا را تشکیل می دهد و مسلمان ها حدود 10 درصد از این جمعیت را تشکیل می دهند و پس از هندوها دومین گروه بزرگ اقلیت درسریلانکا هستند.

حدود 7 درصد جمعیت سریلانکا نیز مسیحی هستند.

138/116

بیشتربخوانید:

حمله به چندین مسجد و مرکز اسلامی در سریلانکا

دستگیری 56 متهم انفجارهای تروریستی سریلانکا

کلیدواژه

کامنت