خرداد 29, 1398 11:26 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  •  آغاز عملیات نظامی ارتش افغانستان در ولایت قندهار برای سرکوب طالبان

فرمانده پلیس ولایت قندهار در جنوب افغانستان از آغاز عملیات نظامی برای سرکوب گروه طالبان در پنج شهرستان این ولایت خبر داد.

به گزارش پارس تودی، "تادین خان" فرمانده پلیس ولایت قندهار اعلام کرد، از چهار روز پیش یک عملیات گسترده نظامی برای مقابله با گروه طالبان در شهرستان های «تخته پل»، «ارغستان»، «میوند»، «شاولی کوت» و «میانشین» این ولایت آغاز شده است.

در نتیجه این عملیات، شمار زیادی از اعضای گروه طالبان کشته و زخمی شدند.

در همین پیوند، "حمد الله محب" مشاور امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه با اشاره به کشته شدن روزانه 50 تن از شهروندان این کشور بر اثر جنگ با گروه طالبان و گروههای تروریستی گفت: کشورهای منطقه نیز باید برای مبارزه با تروریسم در افغانستان همکاری کنند.

مشاور امنیت ملی افغانستان در سخنانی در دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی جهان در شهر اوفای روسیه افزود: تروریست ها و قاچاقچیان مواد مخدر، دو روی یک سکه هستند چرا که مواد مخدر به عنوان منبع اصلی درآمد تروریسم است.

در خبری دیگر از تحولات امنیتی افغانستان، بر اثر انفجار بمب در بازار شهرستان «زرمات» در ولایت پکتیا در شرق این کشور، چهار غیر نظامی زخمی شدند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

در مناطق شرق افغانستان گروه طالبان و همچنین گروه تروریستی داعش حضور دارند.

افزایش ناامنی و فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان درحالی است که آمریکا و متحدانش از سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در افغانستان در این کشور حضور دارند.

بر اساس اعلام مقامات کابل، حضور آمریکایی ها در افغانستان تنها موجب افزایش ناامنی، تروریسم و تولید مواد مخدر در این کشور شده است.

116

بیشتر بخوانید:

32 کشته در درگیری های اخیر افغانستان

درپی تشدید ناامنی‌ها در افغانستان؛ عملیات ویژه امنیتی در کابل آغاز شد

کلیدواژه