آبان 27, 1398 10:53 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • اعتراض جمعیت علمای هند به تصمیم دادگاه عالی در خصوص مسجد بابری

جمعیت علمای هند، به تصمیم دادگاه عالی این کشور در خصوص واگذار کردن زمین مسجد بابری به  هندوها اعتراض کرد و آن را اقدامی تحریک آمیز خواند.

به گزارش پارس تودی، دبیر کل جمعیت علمای هند گفت: زمین این مسجد از ابتدا متعلق به مسلمانان بوده و تا ابد نیز مسجد باقی خواهد ماند.

«مولانا ارشد مدنی»  هشدارداد، هیچ شخص و هیچ ارگانی نمی تواند زمین مسجد بابری را تبدیل به معبد کند.

وی افزود، جمعیت علمای هند از تلاش های خود برای بازپس گیری زمین این مسجد دست برنخواهد داشت و حکم صادر شده توسط دادگاه وجاهت قانونی ندارد.

پیشتر نیز "مولانا تاجدار احمد"، رییس انجمن رفاه اقلیت‌های هند ضمن اعتراض به تصمیم اخیر دادگاه عالی هند در خصوص مسجد بابری گفته بود، این تصمیم نقض آشکار قانون است و کسی حق تغییر مالکیت و حتی کاربری آن را ندارد.

دادگاه عالی هند اخیرا در حمایتی آشکار از هندوهای افراطی و حزب "بهاراتیا جاناتا"  "بی جی پی" (حزب حاکم) طی حکمی، زمین مسجد بابری را به هندوها واگذار و اعلام کرده بود، آنها می توانند معبد "رام" را در زمین این مسجد در شهر "فیض آباد" ایالت "اوتارپرادش"  بنا کنند.  

در این حکم آمده است که زمینی جایگزین به مسلمانان داده می شود تا مسجد بابری را در آن بسازند.

مسجد بابری در دسامبر سال 1992 با حمله هندوهای افراطی و با حمایت حزب حاکم هند، تخریب شد و بیش از دو هزار مسلمان نیز جان باختند.133/118

بیشتر بخوانید:

ادامه اعتراضات به حکم دادگاه عالی هند درباره مسجد "بابری"

 

کلیدواژه

کامنت