دی 22, 1398 11:42 Asia/Tehran [Updated: دی 22, 1398 12:44 Asia/Tehran]
  • تجمع دانشگاهیان استرالیایی در اعتراض به جنایت آمریکا در ترور شهید سردار قاسم سلیمانی

صدها تن از دانشجویان استرالیایی‌، جنایت نظامیان تروریست آمریکائی در ترور سپهبد قاسم سلیمانی‌، ابو‌مهدی المهندس و دیگر  همرزمان آنها را محکوم کردند.

به گزارش پارس تودی؛ دانشجویان استرالیایی امروز یکشنبه با تجمع مقابل کنسولگری آمریکا در سیدنی، به جنایت واشنگتن در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده  نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌، شهید ابو‌مهدی المهندس معاون حشد الشعبی  عراق و سایر همرزمانشان ابراز خشم و تنفرکردند.

شرکت کنندگان در این تجمع‌ ضد آمریکایی‌ از دولت استرالیا خواستند به تصمیم پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نظامیان  بیگانه از این کشور احترام بگذارد و نیروهای خود را از سوریه و عراق خارج کند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، "ابومهدی المهندس" معاون سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" و 8 نفر از یارانشان بامداد جمعه 13 دی در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بر اساس اعلام وزارت جنگ آمریکا "پنتاگون"، دستور این حمله هوایی را "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور صادر کرده بود.

بسیاری از کشورها، این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کرده‌اند.

سردار "سلیمانی" و "ابومهدی المهندس" از چهره های برجسته مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی از جمله داعش در منطقه غرب آسیا بودند.

141/118

بیشتر بخوانید:

تظاهرات ضد دولتی در استرالیا/ تحلیل

اگر تلاش های شهید سلیمانی نبود شما امروز در لندن امنیت نداشتید

کلیدواژه

کامنت