مرداد 07, 1399 18:14 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 18:49 Asia/Tehran]

در حالی که شمار تلفات سیل در دو ایالت هند از 110 نفر فراتر رفته و هشت میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است، مهار گسترش روزافزون کرونا در این کشور پیچیده تر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، بر اثر سیلاب های ناشی از باران های موسمی در دو ایالت فقیرنشین هند، آسام و بیهار، 8 میلیون نفر مجروح یا آواره شده اند و تاکنون 111 نفر جان خود را از دست داده اند.

رودخانه برهماپوترا در شمال شرقی ایالت آسام، اکنون بسیاری از مناطق این ایالت را فرا گرفته است، در حالی که باران های سنگین این روزها تا پایان هفته نیز ادامه خواهد داشت.

به گفته اداره هواشناسی هند، از اول ژوئن، بارندگی در آسام 15 درصد بیشتر از میانگین 50 سال گذشته و بیهار 47 درصد بیشتر شده است.

سیل آسام، تاکنون 5.7 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است که بیش از ۴۵ هزارنفر از آنها در مراکز امدادرسانی آوارگان پناه گرفته اند.

در بیهار، سیل بیش از 2.4 میلیون نفر را درگیر کرده است و حدود ۱۲ هزار و هشتصد نفردر پناهگاه های دولت هستند. این موضوع تلاش مقامات برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی برای کنترل کرونا در ایالت را تحت الشعاع قرار داده است.

تاکنون بیش از ۴۱ هزار ابتلا به کرونا در این ایالت گزارش شده است.

نوئین چاندرا پرازاد، مدیرکل بهداشت عمومی ایالت بیهار گفت: "تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیهار بیش از حد انتظار است." سیل و کرونا برای ما یک مشکل مضاعف شده است. "

در ایالت آسام نیز تاکنون بیش از 33 هزار و پانصد مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که 86 مورد فوت شده اند.

مقامات وزارت بهداشت هند امروز سه شنبه اعلام کردند، 47 هزار و 703 نفر دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که شمار کل مبتلایان به یک میلیون و 483 هزار و 156 نفر افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

روزهای سخت کرونایی در هند و افغانستان

حمله ویرانگر ملخ‌ها به پایتخت هند

کلیدواژه

کامنت