شهریور 31, 1399 18:46 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • آغاز رزمایش قفقاز-2020 روسیه با حضور ایران

رزمایش مشترک قفقاز-2020 به میزبانی روسیه با شرکت 13 هزار نیروی نظامی از کشورهای چین، پاکستان، بلاروس، میانمار به همراه کشورمان در منطقه جنوبی روسیه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت دفاع روسیه امروز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد: رزمایش مشترک قفقاز-2020، Caucase 2020 برای تحکیم اعتماد و همکاری بین کشورهای جنوب روسیه شامل حاشیه دریای خزر و دریای سیاه و تامین امنیت و ثبات با شرکت کشورهای منطقه برگزار می شود.

وزارت دفاع روسیه تصریح کرد، در این رزمایش، مسائل مربوط به بکارگیری نیروی نظامی ائتلاف کشورها برای تامین امنیت نظامی در جنوب غربی روسیه تمرین می شود و از جدیدترین  تجهیزات و دستاوردهای دفاعی و رزمی، سیستم های ضد موشکی، موشکی، هواپیماهای جنگنده، بالگرد و سایر تسلیحات به روز استفاده می شود.

به گزارش این وزارتخانه، در دریای خزر و دریای سیاه رزمایش دریایی برگزار می شود و ناوهایی از کشورمان نیز در دریای خزر با روسیه همکاری خواهند کرد.

رزمایش قفقاز-2020 در دو مرحله تا روز شنبه 26 سپتامبر ادامه خواهد یافت که در مرحله اول ارگان های فرماندهی نظامی به طراحی اقدامات نظامی با توجه به شرایط نظامی و سیاسی خواهند پرداخت و در مرحله دوم هم شرکت واحدهای نظامی در اقدامات جنگی تمرین خواهد شد.

کلیدواژه

کامنت