مرداد 13, 1400 06:10 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]
  • قدردانی اردوغان از رئیسی

"رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه در پیام توییتری از همبستگی آیت الله "سیدابراهیم رئیسی" رئیس جمهوری اسلامی ایران با ترکیه درخصوص آتش‌سوزی‌ گسترده در جنوب این کشور قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اردوغان در این پیام توییتری  از رئیس جمهوری اسلامی ایران و سران کشورهایی که از تلاش‌های ترکیه برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های این کشور  حمایت کردند، تقدیر و تشکر کرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه در توییتر نوشت: «من به نمایندگی از ملت خود می خواهم از همه کشورها و سازمان‌های دوست که در مبارزه با آتش‌سوزی جنگل‌ها از ما حمایت، تسلیت خود را اعلام و نیز آمادگی خود را برای ارسال کمک و مهار آتش ابراز کردند، تشکر کنم. امیدوارم هر چه زودتر این مرحله سخت را پشت سر بگذاریم».

مناطق جنوبی  ترکیه بیش از 7 روز متوالی است که در آتش می‌سوزد و زبانه‌های آن در حال شعله‌کشیدن و بلعیدن هر چیز در مسیر خود است.

آتش سوزی گسترده در نواحی جنوبی ترکیه بیش از صدها هکتار از جنگل های این کشور را به خاکستر تبدیل کرده است.

وزارت جنگل‌داری ترکیه اعلام کرده است، 13 هواپیما و 45 بالگرد اطفای حریق و بیش از 800 خودروی آتش‌نشانی در تلاش شبانه‌روزی برای مهار این آتش‌سوزی گسترده هستند.

کشورهای منطقه از جمله ایران، روسیه، اوکراین و جمهوری آذربایجان نیز با اعزام آتش‌نشان، هواپیما و بالگردهای اطفای حریق، در حال کمک‌رسانی به ترکیه هستند.

"رجب طیب اردوغان" رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه به‌دنبال آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگل‌های این کشور، در مناطق حادثه دیده «وضعیت منطقه فاجعه» اعلام کرد.

120

کلیدواژه