مهر 06, 1400 13:00 Asia/Tehran [Updated: بهمن 18, 1401 14:08 Asia/Tehran]
  • رئیس موسسه فرهنگی اکو: گردشگری اکو باید نماد گردشگری منطقه شود

سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن 27 سپتامبر روزجهانی گردشگری، تاکید کرد: گردشگری اکو باید به عنوان نماد گردشگری منطقه  مورد توجه قرار گرفته و محقق شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، متن کامل پیام سرور بختی که روز سه شنبه 6 مهرماه 1400 همزمان با روز جهانی گردشگری  منتشر شد، بدین شرح است:

روز جهانی گردشگری، یادآور ارزشهای بلندی است که در سال 2021 با طرح شعار "گردشگری برای رشد فراگیر"  اعتبار و اهمیتی دو چندان یافته است.
منطقه اکو به عنوان یکی از کهن ترین حوزه های تمدنی معاصر، ظرفیت غیر قابل توصیفی از مزیتهای گردشگری  آیینی، فرهنگی، هنری، سلامت، ورزشی، غذا و طبیعت را در خود جای داده که اگر فقط یک یا چند عنوان از این مزیتها در قالب برند "گردشگری اکو" به خوبی تعریف شده و با ساختاری مشخص و متحد در مسیری صحیح و همسود، برای کشورهای عضو محقق شود، یکی از رویایی ترین بخش های گمشده "هویت شرقی" را پیش چشمان تمام ملتهای منطقه و جهان به نمایش خواهد گذاشت. 

تبدیل گردشگری اکو به نماد گردشگری منطقه نه تنها بهترین مسیر به هم رسیدن مجدد ملتهای منطقه به یکدیگر خواهد بود بلکه رشد فراگیر اقتصاد فرهنگ را نیز در تمامی کشورهای عضو اکو تضمین خواهد کرد. 
انتخاب پایتخت های گردشگری اکو در سالهای گذشته یکی از بهترین فرصتهای تحقق "گردشگری اکو برای رشد فرآگیر تمامی کشورهای عضو" بوده که علیرغم تمامی زحمات قابل تقدیر انجام شده، تاکنون به جایگاه اصلی خود دست نیافته است که انتظار می رود در آینده نزدیک با همکاری و باور جمعی به "گفتمان گردشگری اکو" بتوانیم یکی از زیباترین نمادهای گردشگری جهان را در این جوزه تمدنی دیرین به نمایش درآوریم و به عنوان احیاگران هویت شرقی به وظیفه تاریخی خود عمل کنیم.

112

 بیشتر بخوانید:

گرامیداشت روز جهانی صلج در موسسه فرهنگی اکو 

آغاز عملیات اجرایی اتحادیه رادیو تلویزیون اکو به زودی

گام‌های محکم برای همکاری موسسه فرهنگی اکو و خبرگزاری ایران پرس

تبریک رئیس موسسه فرهنگی اکو به 6 وزیر دولت سیزدهم

موفقیت بانوی ایرانی در به اهتزار در آوردن پرچم «دوستی اکو»

حفظ میراث فرهنگی کشورهای عضو، هدف اصلی موسسه اکو

آغاز کار جشنواره بین‌المللی گردشگری اکو در تاجیکستان

کلیدواژه